fbpx

Splatfest – piękne wydarzenie dla Splatoon 3 z nieco gorzkim zakończeniem

Pomysł Nintendo na zorganizowanie Splatfestu był strzałem w dziesiątkę. Studio jeszcze przed oficjalnym wydaniem Splatoon 3 uchyliło rąbka tajemnicy, co dość dosadnie przypomina o zbliżającej się premierze gry. Jak się okazało, niektórzy gracze są na tyle bezczelni, że postanowili oszukiwać nawet w wersji demo.

Na skróty
  • Nintendo organizuje przedpremierowy event w grze Splatoon 3.
  • Studio przygotowało dla nas wersję demo tytułu, w której możemy wstępnie zapoznać się ze strukturą gry.
  • Producent w odpowiedzi na próby ingerencji w pliki gry zaczął banować użytkowników.

Przedpremierowy event dzieła znanego raczej wszystkim Nintendo niósł  ze sobą niemałe zainteresowanie. Mowa tu o zawartym w Splatoon 3 wydarzeniu – “Splatfest”. Event miał miejsce 27 sierpnia tego roku, mimo iż gra ma swoją oficjalną premierę dopiero 9 września

Data Splatfestu nie jest przypadkowa, albowiem rozpoczyna się on w dzień międzynarodowego święta gry „Papier, kamień, nożyce”. Właśnie z tego powodu gracze mieli w czasie eventu do wyboru trzy drużyny, które wprost odnosiły się do nazwy gry. Uczestnicy mogli doświadczyć bardzo okrojonej wersji demo, w której mieli okazję przetestować zarówno nowo dodane bronie, jak i mechaniki, lecz dla niektórych było to za mało….

Postać ze Splatoon 3
Źródło: Nintendo

Już od kilku lat Nintendo stara się organizować stress testy swoich gier z rozgrywką multiplayer, dokładnie tego samego mogliśmy doświadczyć w zeszły weekend przy okazji Splatfestu. Całe wydarzenie odbyło się na zasadzie kompetytywnej zabawy, każdy gracz miał możliwość wyboru drużyny, a następnie poprzez swoje osiągnięcia zdobywał dla niej punkty. Brzmi super i faktycznie takie jest, dopóki wszyscy angażują się w tę zabawę. 

Nintendo wytacza ciężkie działa i banuje graczy jeszcze przed oficjalną premierą Splatoon 3

Z informacji, które możemy wyczytać w „Nintendo Life”, jak i z doniesień dataminera OutmealDome dowiemy się, że Nintendo już w testach zbanowało graczy, którzy ingerowali w pliki gry. Głównym powodem ukarania graczy było zbyt szybkie prosperowanie w grze, a wszystko przy pomocy umiejętności modderów, którzy byli w stanie ominąć segment instruktażowy oraz potrafili przejść od razu na pole treningowe. OutmealDone podkreśla, że gracze otrzymywali natychmiastowe bany z konsoli przy próbie ingerencji w pliki.

Jeżeli Nintendo dalej będzie się trzymać zasad utworzonych w roku 2018 przy okazji patcha do Splatoon 2, to mamy dla użytkowników złą wiadomość: ban będzie skutkować zablokowaniem nie tylko w Splatoon, ale także uniemożliwieniem korzystania z udogodnień usługi Nintendo Switch Online. 

Jak mawiają – cierpliwość jest cnotą, której niektórym ewidentnie brakuje. Oficjalna premiera Splatoon 3 już w przyszłym tygodniu, a wtedy Nintendo odkryje przed nami wszystkie karty, które – miejmy nadzieję – zafundują wiele godzin dobrej zabawy. Widzimy się w kolorowym Splatoon