fbpx

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch zostało zaprezentowane. Premiera w przyszłym miesiącu

18 października 2023,
16:26
Arek Grabowski
Hogwarts Legacy na Nintendo Switch

Warner Bros. Games opublikowało pierwsze zrzuty ekranu, na których widać Hogwarts Legacy w wersji Nintendo Switch. Pierwotnie port miał się ukazać na początku roku – ostatecznie po opóźnieniach wyjdzie on dopiero 14 listopada za 60 dolarów w przypadku wydania standardowego.

Dyrektor generalny globalnego streamingu i gier z Warner Bros. powiedział, że firma pokłada duże nadzieje w premierze Hogwarts Legacy na Nintendo Switch. Ten tytuł jest najlepiej sprzedającą się produkcją dla Europy, jeśli chodzi o pierwszą połowę 2023 roku.

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch może ponownie pobić rekordy sprzedaży

Hogwarts Legacy sprzedało się w ponad 12 milionach kopii na całym świecie po zaledwie 2 tygodniach od premiery na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC 10 lutego. Takie wyniki naprawdę zaskakują. To czyni ten tytuł największą premierą gry od Warner Bros. Games w historii firmy.

Nieco później, bo 5 maja Hogwarts Legacy zostało wydane na PlayStation 4 oraz Xbox One. W tamtym momencie gra przekroczyła już 15 milionów sprzedanych kopii.

Postrzegamy to jako prawdopodobnie znacznie większą bazę instalacyjną i bazę fanów, która jeśli chodzi o serię Harry’ego Pottera, która oczywiście przemawia do bardzo dużej publiczności na całym świecie, a na rynkach takich jak Japonia, gdzie Nintendo ma duży wpływ, a Harry Potter jest bardzo popularny, widzimy znacznie większy wzrost prawdopodobnie z tego wydania, z pewnością niż Gen 8.

JB Perrette, dyrektor generalny globalnego streamingu i gier z Warner Bros.

Według Warner Bros. wydanie na Switchu może osiągnąć podobnie duże wyniki. Firma uważa, że ogromna baza fanów Harry’ego Pottera to osoby młodsze lub preferujące handheldy. Tam gra jeszcze nie zdążyła dotrzeć. Już za miesiąc zobaczymy, czy przewidywania Warner Bros. Games rzeczywiście się sprawdzą.