fbpx

Windows 12 coraz bliżej? Microsoft już planuje następcę jedenastki

Microsoft planuje zwiększyć częstotliwość wypuszczania Windowsów. Możemy się spodziewać nowych „Okienek” co trzy lata, a także aż czterech aktualizacji rocznie.

Chociaż Windows 11 wyszedł w październiku 2021 roku, to Microsoft nie spoczywa na laurach. Poza normalnymi aktualizacjami swojego systemu operacyjnego, z których ostatnią jest ta z maja tego roku, gigant z Redmond pracuje nad jego kolejną odsłoną, którą możemy zobaczyć już za dwa lata.

Nowy Windows co trzy lata?

Windows 10 zadebiutował w 2015 roku, a na jego następcę, czyli aktualna „jedenastkę” musieliśmy czekać aż 6 lat, ponieważ ta wyszła dopiero w 2021 roku. Jeżeli porównamy to z dwuletnią przerwą pomiędzy systemem 8.1 a 10, to jest to dość sporo, ale prawdopodobnie Microsoft postanowił bardziej unormować wypuszczanie kolejnych systemów.

Logo Windows na tle chmur
Źródło: flickr.com

W sieci pojawiają się pogłoski, między innymi od Zaca Bowdena, że Microsoft planuje przyśpieszyć nie tylko wydawanie kolejnych wersji Windowsa, ale i ich aktualizacje. Zgodnie z doniesieniami Zaca firma planuje przejść na trzyletni cykl życia systemu, a to oznacza, że Windows 12 zobaczymy prawdopodobnie już w 2024 roku. Jeżeli chodzi o jego uaktualnienia, to na przestrzeni roku będziemy mogli doczekać się ich aż czterech.

Zanim jednak 12 ujrzy światło dzienne, czeka nas aktualizacja Windows 11, która ma pojawić się w przyszłym roku pod kodową nazwą Sun Valley 3. Według producenta ma ona wprowadzić wiele nowych i ciekawych rozwiązań jeszcze bardziej zwiększając możliwości systemu.