Master Cup Racing – w Polsce rusza turniej simracingowy dla fanów wirtualnych wyścigów

24 maja 2021,
23:55
Franciszek Ciechowski

Nowa inicjatywa marki Master XP już niebawem wystartuje w Polsce. W szranki, w ramach turnieju Master Cup Racing, będą mogli stanąć fani wirtualnych wyścigów. Zawodnicy otrzymają cztery szanse na zakwalifikowanie się do finału, w którym pula nagród wynosi okrągłe 30 000 zł.

Kokpit simracingowy
Na skróty
  • Turniej Master Cup Racing to zawody zorganizowane przez nową markę firmy Cooler Master, które mają przyciągnąć osoby zainteresowane simracingiem.
  • Uczestnicy wydarzenia zmierzą się ze sobą w grze Assetto Corsa.
  • Całość turnieju odbywać się będzie w murach salonu wyścigowego SIM-CENTER Poznań w okresie od 29 maja do 26 czerwca.

Master Cup to seria turniejów online i offline dla graczy, obejmująca wydarzenia zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Organizowana przez firmę Master XP we współpracy z czołowymi partnerami obejmuje wiele kategorii gier. Wśród wymienianych są m.in. shootery, wyścigi, bijatyki, gry sportowe oraz towarzyskie. I oto nowa inicjatywa marki należącej do firmy Cooler Master zawitała do Polski.

Master Cup Racing – Poland to seria eventów przygotowana we współpracy z partnerami, takimi jak SIM-CENTER Poznań, Cooler Master, GamerHash, Kunos Simulazioni i AK Informatica. Dalsze wsparcie zapewniają Dallara i Entrymedia. W ramach turnieju gracze z całej Polski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze Assetto Corsa, uznawanej przez wiele serwisów za symulator wyznaczający rynkowe standardy pod względem realizmu prowadzenia, fizyki jazdy czy fotorealistycznego odwzorowania warunków pogodowych.

Master Cup Racing – Poland, czyli szansa dla polskich simracerów

Gracze, którzy chcieliby spróbować swoich sił w turnieju Master Cup Racing – Poland, powinni zarezerwować sobie stanowisko w SIM-CENTER Poznań oraz zarejestrować się minimum dwie godziny przed zakończeniem ostatniej, czwartej sesji kwalifikacyjnej Hot Lap, tj. do godziny 20:00 dnia 25 czerwca 2021. Kwalifikacje odbędą się na czterech różnych torach, których nazwy będą ogłaszane przed zawodami. W czterech turach zostanie wyłonionych łącznie ośmiu zawodników (po dwóch najszybszych z każdej sesji), a ci zmierzą się w Wielkim Finale.

Harmonogram imprezy jest następujący:

  • 29 maja 2021 godz. 14:00 – uruchomienie rejestracji;
  • od 29 maja 2021 godz. 16:00 do 4 czerwca 2021 godz. 22:00 – pierwsza sesja kwalifikacyjna;
  • od 5 czerwca 2021 godz. 16:00 do 11 czerwca 2021 godz. 22:00 – druga sesja kwalifikacyjna;
  • od 12 czerwca 2021 godz. 16:00 do 18 czerwca 2021 godz. 22:00 – trzecia sesja kwalifikacyjna;
  • od 19 czerwca 2021 godz. 16:00 do 25 czerwca 2021 godz. 22:00 – czwarta sesja kwalifikacyjna;
  • 26 czerwca 2021 godz. 18:00 – wyścig finałowy.
Turniej Master Cup Racing - baner promocyjny

Nagrody w turnieju Master Cup Racing

Zawodnicy poprowadzą samochód Dallara Stradale, przygotowany przez firmę Dallara wraz z twórcami gry Assetto Corsa. Finał będzie składał się z dziesięciominutowej sesji treningowej, półgodzinnej kwalifikacyjnej i równie długiego wyścigu. Czterech spośród ośmiu zawodników otrzyma ufundowane przez sponsorów nagrody o łącznej wartości 30 000 zł. Wśród fantów są gamingowe monitory, fotele i peryferia. Zostały one ufundowane przez firmę Cooler Master, znaną zarówno z rozwiązań chłodzących, jak również obudów, sprzętu i akcesoriów dla graczy.

Swoją cegiełkę dorzuca także firma GamerHash, która pozwala graczom na zarabianie pieniędzy poprzez wykorzystanie mocy ich komputerów, gdy te mają wolne zasoby. W tle, jak można się domyślić, jest znajdująca się na fali technologia blockchain, a nagrodą będzie tu wirtualna waluta – kryptowaluta GamerCoin (GHX). Firmy CARSLAB i SIM-CENTER sponsorują Vouchery, a Lempart Racing przejażdżkę po Torze Poznań z kierowcą wyścigowym. Wisienkę na torcie stanowią kurtka od the.collection i t-shirt marki REFORM.

Dallara Stradale w Assetto Corsa

Cały event odbywać się będzie we wspomnianym już centrum SIM-CENTER Poznań. Jest to największy salon wyścigowy w Polsce, adresowany zarówno do profesjonalistów, jak i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z simracingiem. Fani znajdą tu stanowiska budowane przez firmę Electro Sim Motion, która legitymuje się wieloletnim doświadczeniem w branży, a firmę prowadzą fani wyścigów i e-sportu. Wspomaga ich zespół inżynierów z ponad 15-letnim doświadczeniem w budowie symulatorów.

Fanów wirtualnej rozrywki firma Master XP zaprasza do śledzenia profili partnerów w mediach społecznościowych, gdzie niebawem pojawią się kolejne szczegóły dotyczące wydarzenia Master Cup Racing – Poland.

Źródło: informacja prasowa