Wiedźmin 4 wykracza poza obecne gry RPG. Tytuł ma oferować dużą swobodę

29 listopada 2023,
17:17
Arek Grabowski
Tapeta z medalionem Wiedźmińskiej Szkoły Wilka

Jeszcze dziś informowaliśmy, że obecnie większość pracowników CD Projekt Red pracuje nad Wiedźminem 4. Pojawiły się kolejne informacje dotyczące tego projektu. Włoski serwis Lega Nerd opublikował wywiad z reżyserem gry, Sebastianem Kalembą. Rozmowa odbyła się podczas Milan Games Week 2023, które miało miejsce od 24 do 26 listopada. Kalemba był także dyrektorem animacji Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077.

Czego o Wiedźminie 4 dowiedzieliśmy się od reżysera gry?

CD Projekt Red podkreśla, że nie chce robić tej samej gry. Według Kalemby pewne elementy fabuły zostaną zachowane, jednak w tym tytule gracze zyskają więcej swobody. Wiedźmin 4 ma wykraczać poza obecne na rynku gry RPG.

Chcemy kontynuować tę samą ścieżkę, którą obraliśmy, ale nie chcemy robić tej samej gry. Myślę, że to oczywiste. Mamy pewne elementy fabularne, które muszą zostać zachowane. W końcu to wciąż ten sam wszechświat i nie możemy przekroczyć pewnych granic.

Dlatego musimy podążać bardzo konkretną ścieżką i wprowadzać innowacje. Jednocześnie jasne jest, że musimy spróbować uspokoić nową publiczność. Wiedźmin 4 ukaże się dopiero za kilka lat, a od poprzedniej części minie sporo czasu, więc nie możemy kierować się tylko do odbiorców, którzy już polubili sagę.

Musimy też zbudować nową społeczność. W związku z tym uważam, że mogę powiedzieć, że będzie to doskonały punkt wejścia dla wielu graczy, nie zapominając o długoletnich fanach, którzy nadal chcą śledzić przygody Geralta.

Naszym priorytetem jest zawsze przełamywanie granic. Chcemy wyjść poza nie. Chcemy spróbować zrobić coś nowego w porównaniu do tego, co jest obecnie w grach fabularnych, zwłaszcza że pracujemy w tym gatunku i celujemy w fanów RPG.

Jak można się domyślić, nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale pomysł polega na stworzeniu czegoś, co przewyższy Wiedźmina 3, opowiadając bardziej intensywną historię i tworząc również bardziej intensywną rozgrywkę.

Sebastian Kalemba, reżyser Wiedźmina 4

W Wiedźminie 4 zobaczymy więcej swobody podczas przygotowywania postaci. Mimo wszystko nadal zobaczymy określoną ścieżkę narracyjną, ponieważ to uniwersum ma pewne ograniczenia. Występują tu predefiniowane fabularnie postacie.

Gra pojawi się dopiero za kilka lat. Możemy się jednak spodziewać pewnej rewolucji, jeśli chodzi o serię Wiedźmin. Miejmy nadzieję, że twórcy rzeczywiście wyjdą poza ramy znanych dotychczas gier RPG.