Animal Crossing: New Horizons – zapowiedź nowego DLC i darmowej aktualizacji

Wczorajsze Nintendo Direct skupiło się na Animal Crossing: New Horizons. Długa zapowiedź objęła informacje nie tylko na temat nowego płatnego DLC, ale również darmowej aktualizacji, która wkrótce trafi do gry.

16 października 2021
Na skróty
  • Animal Crossing: New Horizons otrzyma DLC Happy Home Paradise oraz aktualizację 2.0.
  • Pierwszy zestaw zawartości będzie płatny, drugi darmowy.
  • Oba trafią do gry 5 listopada.

Animal Crossing: New Horizons nadal cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony graczy, co nie umyka uwadze twórców gry, którzy nadal serwują nam nowy kontent. Tym razem w planach jest zarówno DLC o tytule Happy Home Paradise, jak i aktualizacja o numerze 2.0. Trafią one do gry 5 listopada tego roku.

Zorganizuj wakacje życia w Happy Home Paradise

W nowym DLC do Animal Crossing: New Horizons przeniesiemy się na rajską wyspę, na którą trafiają również osoby pragnące idealnego odpoczynku. Każda z nich ma swoje marzenia, a my możemy je urzeczywistnić. To do naszych zadań będzie należeć pomoc w urządzeniu ich domu i spełnienie ich zachcianek. Wystrój wnętrz, uporządkowanie ogrodu, wybór mebli – to wszystko pomoże w zorganizowaniu najlepszych wakacji w historii. Część nowości, takich jak elementy wnętrz, oświetlenie czy dźwięki otoczenia, przeniesiemy nawet do naszego własnego domu. Możliwy będzie również powrót do chatek letników po czasie i wprowadzenie dodatkowych zmian.

Cena dodatku wynosi 24,99 $. Będzie on również dostępny w ofercie Nintendo Switch Online z wykupioną opcją Expansion Pack, która debiutuje 25 października. Roczny koszt takiej atrakcji zaczyna się od 49,99 $. Warto przypomnieć, że oferta ta zawiera wiele tytułów z Nintendo 64 oraz konsoli Sega Mega Drive (w USA znanej szerzej pod nazwą Sega Genesis).

Aktualizacja 2.0. do Animal Crossing: New Horizons

Dodatkowa zawartość do gry została przygotowana również dla osób, które nie planują w najbliższym czasie zakupu DLC. Animal Crossing: New Horizons otrzyma też darmową aktualizację. Wprowadzi ona nowe przedmioty, takie jak elementy wystroju wnętrz czy dekoracji, oraz miejsca i postaci, z którymi będzie można wejść w interakcję. Znajdzie się więc okazja na wypicie kawy w budynku muzeum, morską wyprawę na tajemniczą wyspę i wizytę u fryzjera. No i gotowanie. Nie można zapomnieć o gotowaniu, które urozmaici nasze sielskie życie w tej grze.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!