Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Doczekaliśmy się dodruku dodatku do Nemesis – Aftermath pod nową nazwą: Pokłosie

25 lutego 2024,
20:11
Mateusz Kaźmierczak

W końcu, po wielu miesiącach (ba – latach!) czekania będzie można zaopatrzyć się w kultowy dodatek do Nemesis, czyli Aftermath. Dodruk tego exclusive’u z Kickstartera, osiągającego na wtórnym rynku, w serwisach sprzedażowych zawrotne sumy będzie miał swoją premierę już za kilka tygodni. Wydawnictwo Awaken Realms współpracujące z wydawnictwem Rebel dokonało przy tej okazji koniecznego lekkiego reworka: zmieniono wygląd komponentów, a oryginalną, angielską nazwę zdecydowano się zamienić na polskie Pokłosie.

Nemesis Aftermath Pokłosie obrazek wyróżniający figurki

Dlaczego rework był konieczny? Otóż Aftermath był crowdfundingowym exclusive’m. Nowe wydanie zawiera 6 całkowicie od nowa zaprojektowanych figurek (Psycholog, Skazaniec, CEO, Android, Łowca nagród oraz pies) oraz ponad 30 zupełnie nowych ilustracji. Planowana data premiery wyznaczona jest na 15 marca 2024, a pudło z dodatkiem do niezwykle głośnego tytułu z nurtu ameritrash można już zamawiać w przedsprzedażach we wszystkich sklepach z planszówkami.

Nemesis Aftermath Pokłosie pudełko

OK, ale co z Medykiem?

W głowie większości planszówkowiczów, bezradnie próbujących od dawna skompletować całą swoją kolekcję Nemesisa w ludzkiej cenie rodzi się jedno pytanie: Co zatem z innym poszukiwanym – mniejszym dodatkiem Medyk? Prawdopodobnie też zostanie dodrukowany, ale musimy jeszcze trochę nań poczekać.

Nemesis Aftermath Pokłosie tył pudełka

Co zdarzyło się na pokładzie kosmicznego transportowca?

Gdy wahadłowiec dokuje do Nemesis, a raczej do tego, co z niego zostało, odczuwasz dziwny niepokój. Za wszelką cenę chcesz się dowiedzieć, jakie dramatyczne wydarzenia rozegrały się na pokładzie statku. Masz przeczucie, że rozwikłanie tej tajemnicy nie będzie tak łatwe, jak Ci obiecywano…

Nemesis: Pokłosie to rozszerzenie, które pozwoli Ci wrócić na pokład kosmicznego transportowca i na nowo stawić czoła zagrożeniu, które zdziesiątkowało jego załogę. Głównym trybem gry dla dodatku jest tryb epilogu, który rozgrywamy po standardowej partii. Obejmuje on 5 rund, podczas których korzystamy z nowych żetonów eksploracji i realizujemy nowe zadania, wykorzystując unikalną mechanikę alarmów. Oprócz tego do gry dołącza szereg uniwersalnych elementów, w tym 5 nowych, w pełni grywalnych postaci, 4 nowe pomieszczenia i specjalny znacznik pierwszego gracza.

Oprócz wyzwań związanych z powrotem na Nemesis rozszerzenie oferuje także elementy uniwersalne, z których możemy skorzystać w dowolnej rozgrywce standardowej. Wraz z Pokłosiem do gry dołącza 5 nowych, w pełni grywalnych postaci o unikalnych mechanizmach i własnych taliach: CEO, android, psycholog, łowca nagród oraz skazaniec. Do puli pomieszczeń możemy też dodać 4 nowe lokacje, a specjalna figurka kotonauty pozwoli wyróżnić przy stole aktualnego pierwszego gracza.

Nemesis Aftermath Pokłosie asset1

Podstawowe informacje: 

Liczba graczy: 1-5
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 45-60 minut
Kategoria: dodatki
Mechanika: walka, eliminacja graczy, rzuty kośćmi

Elementy:

plansza wahadłowca
5 plansz postaci
4 kafelki pomieszczeń
5 postaci i pies
3 wieżyczki
klepsyra
figurka kotonauty
130 kart
9 żetonów statusu wieżyczki
26 żetonów eksploracji
instrukcja

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze