Orlog z Assassin’s Creed: Valhalla doczeka się fizycznej wersji

Sprzedawanie gadżetów związanych z grami wideo nie jest niczym nowym. Ubrania, figurki, plakaty – można wymieniać długo i szczegółowo. Zdarza się też, że takim gadżetem staje się gra, oparta na… grze lub jej elementach.

25 listopada 2020

We współpracy z PureArts Ubisoft planuje wydać fizyczną wersję Orloga, gry w kości, w którą jako Eivor zagramy w najnowszej odsłonie Assassin’s Creed. W dużym skrócie, Orlog jest dwuosobową grą turową. Każdą z tur rozpoczynamy od rzutu kośćmi, po którym następuje wybór łask bogów oraz podsumowanie wyników. Znaczenie mają oczywiście symbole na kościach oraz efekty wywołane przez odpowiednie użycie tokenów ofiar i figurek łask bogów. Celem gry jest jak najszybsze pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia zaznaczanych zielonymi kamieniami.

Choć dokładna data wydania fizycznego Orloga jest jeszcze nieznana, możemy spodziewać się, że już w 2021 roku będziemy mogli spędzać wolny czas jak Eivor. Zanim zaczniemy grać przeciwko znajomym, możemy poćwiczyć swoje umiejętności w cyfrowym świecie, korzystając przy tym z licznych poradników, które pomogą nam osiągnąć mistrzostwo.

Orlog nie jest pierwszym przypadkiem przeniesienia mniejszej gry ze świata cyfrowego do rzeczywistości. Kilka lat temu mogliśmy kupić fizyczne karty do Gwinta przy okazji premiery dodatków do Wiedźmina 3.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!