fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Orlog z Assassin’s Creed: Valhalla doczeka się fizycznej wersji

25 listopada 2020,
10:44
Dorota Żak

Sprzedawanie gadżetów związanych z grami wideo nie jest niczym nowym. Ubrania, figurki, plakaty – można wymieniać długo i szczegółowo. Zdarza się też, że takim gadżetem staje się gra, oparta na… grze lub jej elementach.

Gra planszowa Orlog z Assassin's Creed: Valhalla

We współpracy z PureArts Ubisoft planuje wydać fizyczną wersję Orloga, gry w kości, w którą jako Eivor zagramy w najnowszej odsłonie Assassin’s Creed. W dużym skrócie, Orlog jest dwuosobową grą turową. Każdą z tur rozpoczynamy od rzutu kośćmi, po którym następuje wybór łask bogów oraz podsumowanie wyników. Znaczenie mają oczywiście symbole na kościach oraz efekty wywołane przez odpowiednie użycie tokenów ofiar i figurek łask bogów. Celem gry jest jak najszybsze pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia zaznaczanych zielonymi kamieniami.

Choć dokładna data wydania fizycznego Orloga jest jeszcze nieznana, możemy spodziewać się, że już w 2021 roku będziemy mogli spędzać wolny czas jak Eivor. Zanim zaczniemy grać przeciwko znajomym, możemy poćwiczyć swoje umiejętności w cyfrowym świecie, korzystając przy tym z licznych poradników, które pomogą nam osiągnąć mistrzostwo.

Orlog nie jest pierwszym przypadkiem przeniesienia mniejszej gry ze świata cyfrowego do rzeczywistości. Kilka lat temu mogliśmy kupić fizyczne karty do Gwinta przy okazji premiery dodatków do Wiedźmina 3.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze