fbpx

Disney widzi potencjał gier z uniwersum Star Wars. To zasługa pewnego Jedi

24 maja 2023,
16:49
Jacek Kowal
Przybliżenie na profil Cala Cestisa na tle miasta.

Po sukcesie Star Wars Jedi: Survivor Disney, który jest obecnym posiadaczem marki Star Wars, stwierdził, że produkcja gier z odległej galaktyki ma ogromny potencjał. Stwierdził to sam Josh D’Amaro podczas wydarzenia dla inwestorów J.P. Morgan Technology, Media and Communications. Czy możemy spodziewać się kolejnych tytułów nasyconych Mocą?

Gry Star Wars to świetny biznes

Josh D’Amaro jest prezesem Disney Parks, Experiences and Products, czyli odpowiada nie tylko za parki rozrywki, ale także za wszystkie produkty związane z Disneyem, a do tych zaliczają się gry ze świata Star Wars. Sam stwierdził, że współpracują z najlepszymi twórcami i dostrzegają rewelacyjne wyniki tej kooperacji. Wspomniał także o wielkim potencjale, który drzemie w tego typu rozrywce i ma zamiar kontynuować tę szczęśliwą passę.

Główny bohater Star Wars Jedi: Survivor stojący na wzgórzu przy zachodzącym słońcu
Źródło: Respawn

Dodatkowo D’Amaro powiedział, że chciałby współpracować przy tworzeniu nowych gier. Patrząc na sukces Star Wars Jedi: Survivor, o którym mówią, że jest jednym z najlepszych tytułów Star Wars od 20 lat, trudno mu się dziwić. Świat ma stale ewoluować i coraz więcej osób spędza czas na elektronicznej rozrywce. To ma być ogromną szansą, którą Disney zamierza wykorzystać.

Warto też wspomnieć o nadchodzącej produkcji Star Wars z otwartym światem od Ubisoft Massive, która ma się pojawić na początku 2024. Wygląda na to, że Disney ma dalekie plany co do odległej galaktyki, ale to chyba dobrze, prawda? To może oznaczać nowe wspaniałe gry. Mam nadzieję.