Gra Star Wars od Ubisoftu może pojawić się wcześniej niż myśleliśmy

23 maja 2023,
13:53
Arek Grabowski
Trzech bohaterów Star Wars rozmawiających po walce

Ubisoft uważa, że jeszcze nienazwana gra Star Wars pojawi się do marca 2024 roku. Informacje otrzymaliśmy od Kotaku. Wydawca ma zaplanowaną datę premiery na początek 2024 roku, firma stara się przygotować pierwszą naprawdę udaną grę po roku opóźnień i projektów anulowanych.

Warto zauważyć, że Ubisoft ogłosił 16 maja największą stratę operacyjną w historii. W ciągu najbliższych 12 miesięcy wydane zostanie Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora oraz potencjalnie Skull and Bones, a Star Wars ma dołączyć do tej listy.

Nowe informacje o grze Star Wars od Ubisoftu

Po raz pierwszy grę ujawniono w 2021 roku jako Project Helix, wtedy też zdradzono, że nad nią pracuje Ubisoft i studio Massive. Źródła Kotaku donoszą, że tytuł będzie oferował jakiś rodzaj międzyplanetarnych podróży. Dodatkowo wewnętrzne oczekiwania Ubisoftu są bardzo duże – Star Wars ma być pierwszą grą, która będzie hitem oprócz produkcji z serii Assassin’s Creed od dłuższego czasu.

Oczywiście twórcy na ten moment nie komentują potencjalnej daty premiery czy przecieków. Obecnie Ubisoft walczy z dużymi dziurami w budżecie, które wygenerowały anulowane gry czy też kilkukrotnie opóźniane produkcje jak Skull and Bones.