Overwatch – event na Księżycowy Nowy Rok

Cykliczny event z okazji Księżycowego Nowego Roku po raz kolejny powraca do Overwatcha. Zobaczcie, co czeka nas tym razem; wyzwania, nowe skórki, inne tryby gry – a może wszystko na raz?

6 lutego 2021
Na skróty
  • W Overwatchu trwa aktualnie event związany z Chińskim Nowym Rokiem.
  • Wydarzenie trwać będzie aż do 25 lutego.
  • W jego trakcie uzyskamy dostęp do nowych wyzwań i skórek dla postaci.

12 lutego rozpoczyna się Księżycowy Nowy Rok, który upływać będzie tym razem pod znakiem bawoła. Z tej okazji graczy Overwatcha czeka długie świętowanie. Od 4 do 25 lutego w grze trwać będzie specjalny event, oferujący graczom szereg różnych atrakcji: od dodatkowego trybu gry, przez przedmioty kosmetyczne, do specjalnych wyzwań.

Nie jest to oczywiście nic zaskakującego, Overwatch regularnie świętuje Księżycowy Nowy Rok już od 2017 roku. W każdej kolejnej edycji możemy liczyć na nowe przedmioty i niespodzianki, z których część zostaje później włączona w codzienną rozgrywkę. Nie inaczej jest w tym roku.

Dodatkowy tryb gry z okazji Księżycowego Nowego Roku

W tej edycji eventu dostępny będzie tryb rozgrywki o nazwie Łowca Nagród (Bounty Hunter). Pierwsza osoba, która wyeliminuje jakiegoś przeciwnika, zostanie celem, na jaki reszta graczy będzie musiała „zapolować”. Po zadaniu ostatecznego ciosu gracz, który zlikwidował cel, staje się następnym i zabawa zaczyna się na nowo. Ten tryb rozgrywki dostępny będzie również po zakończeniu wydarzenia.

Wyzwania w każdym tygodniu

Przez trzy tygodnie trwania eventu będziemy mogli zgarnąć różne nagrody, w każdym tygodniu inne. W zależności od liczby wygranych potyczek (3, 6 lub 9) otrzymamy ikony, spreje i skórki dla konkretnych postaci. Nagrody te zostały przewidziane dla Baptiste’y, McCree oraz Żniwiarza, a poniżej możecie zobaczyć, jak prezentują się w całej swojej okazałości.

Nowa skórka dla Baptiste z okazji eventu w Overwatchu
Baptiste i nowa skórka Terrakotowy Medyk
Nowa skórka dla McCree z okazji eventu w Overwatch
McCree i nowa skórka Xiake
Nowa skórka dla Żniwiarza z okazji eventu w Overwatch
Żniwiarz i nowa skórka Cesarski Strażnik

Legendarne skórki dla bohaterów Overwatcha

Oprócz skórek, które dostaniemy za wyzwania, z okazji eventu pojawi się także zestaw innych dodatków kosmetycznych, włączonych w kategorię legendarnych. Znajdziemy w nich takie skórki, jak:

  • Byczy Demon (dla Orisy);
  • Łowczyni Tygrysów (dla Ashe);
  • Smoczy Ogień (dla Bastiona);
  • Kkachi (dla Echo);
  • Blada Żmija (dla Trupiej Wdowy).
Nowa skórka dla Trupiej Wdowy z okazji eventu w Overwatchu
Trupia Wdowa i nowa skórka Blada Żmija

Przy tym wszystkim pozostaje tylko włożyć odpowiedni strój i dołączyć do świętowania.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!