Aperture Desk Job – nowa gra w uniwersum serii Portal od Valve

28 lutego 2022,
23:59
Hubert Kalisz

Cóż, niestety nie jest to Portal 3. Aperture Desk Job to bowiem krótka darmowa produkcja na Steam Decka, która ma pomóc nowym posiadaczom w zaznajomieniu się z możliwościami urządzenia.

Grady z Aperture Desk Job
Na skróty
  • Premierę gry przewidziano na 1 marca.
  • Aperture Desk Job było tworzone z myślą o Steam Decku, jednak będzie również grywalne za pomocą pada.
  • Produkcja będzie w pełni darmowa.

Valve informuje, iż wysyłka pierwszych egzemplarzy Steam Decka rozpocznie się 28 lutego, więc to idealny moment, aby zaprezentować tytuł startowy urządzenia.

Na stronie gry czytamy: „Aperture Desk Job przeobraża wielokrotnie już wałkowany temat symulatorów chodzenia i umieszcza gracza w muskanym światłem i wypełnionym po brzegi endorfinami świecie siedzenia za biurkiem”.

Zwiastun, jaki udostępniono na oficjalnym kanale Valve, sugeruje powrót charakterystycznego dla serii poczucia humoru. „Grasz jako absolutnie nikt ważny na stanowisku juniora podczas swojego pierwszego dnia pracy – twoje serce jest przepełnione nadzieją, a twoje nogi wręcz marzą, by wspiąć się po szczeblach korporacyjnej drabiny. Ale życie miało inne plany, a wszystkie z nich dotyczyły krzeseł” – wskazuje opis.

Aperture Desk Job na PC czy wyłącznie dla Steam Deck?

Strona gry na Steamie informuje o pełnej obsłudze kontrolerów, co pozwala sądzić, iż zwykły pad wystarczy do sprawdzenia nowej produkcji Valve. Fragmenty rozgrywki przywodzą na myśl ciepło przyjętą produkcję na VR – Job Simulator – i sądzę, że jest to skojarzenie trafne, chociaż w pełni przekonamy się o tym dopiero w dniu premiery, czyli 1 marca.

Biurko protagonisty gry
Żródło: Steam, Valve