Whispering Hills – Fallout spotyka Silent Hilla w nowym modzie

Czy da się połączyć światy Fallouta i Silent Hilla? Fanowska modyfikacja do Fallouta 4 o tytule Whispering Hills pokazuje, że tak, da się.

1 marca 2021
Na skróty
  • Fallout 4 otrzymał modyfikację inspirowaną Silent Hillem.
  • Odwiedzimy w niej miasto Whispering Hills spowite mgłą.
  • W modzie pojawią się też potwory znane z Silent Hilla.

Whispering Hills to fanowski mod do Fallouta 4 autorstwa użytkownika NexusMods o pseudonimie Mangaclub, który już wcześniej stworzył kilka modyfikacji do tej gry. Ta konkretna jest jednak bardziej ambitna. Podzielona zostanie na odcinki. Pierwszy z nich zatytułowany został Welcome Back to School, kolejne mają nadejść w przyszłości.

Założenie modyfikacji jest niezwykle proste: spróbujmy połączyć świat Fallouta z tym znanym z Silent Hilla. W efekcie otrzymujemy klimatyczną mieszankę obu gier, w której możemy zanurzyć się właściwie od razu, bo mod dostępny jest już na NexusMods oraz ModDB. Jak to często z modami bywa, możemy dodać go wyłącznie do wersji gry na PC.

Jak mod zmienia świat Fallouta?

Zacznijmy od pogody. Po odpaleniu Whispering Hills świat Fallouta pokryje gęsta mgła, która nie tylko utrudnia widoczność, ale też tworzy horrorowy nastrój i pozwala ukryć się przed czyhającymi na nas potworami. Wśród nich spotkamy takie osobistości, jak Piramidogłowy czy Pielęgniarki Bez Twarzy znane nam już z serii Silent Hill. Oprócz nich pojawią się także „nowsze” potwory, jak choćby Demogorgon z serialu Stranger Things. Zastąpienie muzyki i dźwięków Fallouta 4 przez te bardziej kojarzące się z Silent Hillem pozwoli nam jeszcze bardziej wczuć się w niepokojący klimat.

Na tym jednak nie koniec. W Whispering Hills wykonamy zupełnie nowe zadania przygotowane przez twórcę modu. W trakcie rozgrywki pojawi się postać w pełni zdubbingowanego NPC-a. Akcja pierwszego odcinka modyfikacji – jak sugeruje jego tytuł – rozgrywać będzie się w Midwitch Elementary School ulokowanej w mieście Whispering Hills. Lokacja inspirowana jest miastem Centralia w Pensylwanii, które służyło również za wzór do filmowej wersji miasta Silent Hill.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!