Curse of the Dead Gods – najlepsze umiejętności początkowe. Jakie błogosławieństwa wybrać?

Prawdopodobnie jeszcze ważniejsze niż uzbrojenie w Curse of the Dead Gods są umiejętności, z którymi wchodzisz do podziemi. W tym poradniku pomożemy ci wybrać te najlepsze, które przyniosą najwięcej korzyści podczas zmagań w trakcie twojej przygody.

11 maja 2022

Ustrzel grową okazję

Tuż po swojej pierwszej śmierci będziesz miał okazję wydać znalezione Kryształowe Czaszki, aby uzyskać bardziej… trwałą przychylność wybranego bóstwa. Dzięki tak uzyskanym umiejętnościom każda kolejna wyprawa będzie znacznie prostsza. Ale chwila moment, nie wydawaj jeszcze tych artefaktów! Poniżej znajdziesz szczególnie przydatne perki, zdecydowanie warte zakupu.

Błogosławieństwa w Curse of the Dead Gods. Umiejętności Jaguara

Czempioni T’amok’a są najwytrzymalszymi wojownikami w podziemiach. Umiejętności przyznawane przez boga-jaguara, skupiają się na zwiększaniu żywotności i redukowaniu otrzymywanych obrażeń, a także osłabianiu przeciwników. Bynajmniej nie zmniejsza to ich umiejętności ofensywnych, które najlepiej sprawdzają się przy bardzo agresywnym, wręcz brawurowym, stylu rozgrywki.

  • Kości T’amok’a – Otrzymujesz 5 Siły na początku ekspedycji. Jeżeli przy rozpoczęciu poziomu masz mniej niż połowę życia, otrzymujesz dodatkowy punkt.
  • Skóra Furii – Kiedy otrzymasz obrażenia, zadajesz przez 6 sekund o 50% więcej obrażeń. Bardzo przydatne.
  • Protekcja T’amok’a – Otrzymujesz o 20% mniej obrażeń w świetle. Dodatkowo wszelkie jego źródła świecą dalej.

Umiejętności Orła

Większość umiejętności orła opiera się na czystym, mistrzowskim stylu gry, skupiając się na maksymalizowaniu zadawanych obrażeń. Oczywiście nie jest to zbyt proste do osiągnięcia. Dodatkowo te perki mają tendencję do słabego skalowania się wraz z postępem przygody, dlatego najczęściej służą jako dodatek do builda opartego na innym bóstwie.

  • Gracja Burzy – Otrzymujesz punkt zręczności za każdym razem kiedy przejdziesz poziom bez otrzymywania obrażeń.
  • Sprytne Zabójstwa – Pułapki zadają podwójne obrażenia przeciwnikom. Najbardziej niedoceniana umiejętność w grze.

Umiejętności Żmii

Sich’al tworzy nie tyle wojowników czy skrytobójców, ile przedsiębiorców. Pod osłoną chciwych tchórzy kryją się geniusze zdolni wkupić się w łaski bogów sprytem, wiedzą i kupą złota. Dzięki temu, czempioni Żmii, choć zaczynają znacznie słabsi, z czasem mają moc, o której wojownicy pozostałych bogów mogą tylko pomarzyć. Przez to idealnie do tej roli nadają się ostrożni i dalekomyślący śmiałkowie.

  • Wola Sich’al’a – Zwiększa twój próg spaczenia o 20%. Chyba najlepszy perk w grze, kropka.
  • Skarby Sich’al’a – Za każdym razem kiedy robisz ofiarę w złocie zyskujesz 2 Percepcji.
  • Przysługa Sich’al’a – Dostajesz 1000 złota i 5 Percepcji. Bardzo przydatny perk przy buildach złożonych tylko z umiejętności Żmii, przyspieszający jego „rozkręcanie” się.
  • Gadzi Głód – Greed Kill counter nie kończy się pomiędzy walkami. Za każdy jego stopień zadajesz o 1% większe obrażenia (maksymalnie do 50%)

Bartłomiej Gawryszuk

Dziennikarski dream team. Najzabawniejsza redakcja w galaktyce. Najlepszy zespół na jaki możesz trafić w swojej ulubionej grze multiplayer. Namaszczeni przez Guru Gier. Mówią na nas różnie. Zawsze jednak sprowadza się to do tego samego: niezależnej zgrai szaleńców-pasjonatów, którzy postanowili wspólnymi siłami odbetonować polską skostniałą branżę dziennikarstwa gamingowego.

UWaga! Gorące informacje!