fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Cephalofair Games zapowiada Gloomhaven: Second Edition – ulepszone wydanie jednej z najwyżej ocenianych planszówek na świecie

2 czerwca 2023,
09:57
Łukasz Małek
Gloomhaven logo

Ostatnio informowaliśmy, że Albi Polska planuje dodruk Gloomhaven’a oraz premierę gry Karak 2. Tymczasem wydawnictwo Cephalofair Games ujawniło, że pracuje nad drugą edycją tej ogromnej planszówki. Mówiąc prościej, byłaby to ta sama gra, w której twórcy naprawiają wszystko to, co według graczy działało niepoprawnie.

Gloomhaven: Second Edition ma być zatem poprawioną i ulepszoną wersją wielokrotnie nagradzanej gry, która od dłuższego czasu okupuje czołówkę w światowym rankingu BGG. Nowy projekt to spojrzenie na chłodno przez Isaaca Childresa oraz rosnącego zespołu Cephalofair Games. Twórcy podejdą do tej produkcji kompletnie na świeżo, bogatsi o doświadczenie, które zdobyli podczas pierwszego wydania gry Gloomhaven. Wliczając w to opinie społeczności, testerów, współprojektantów oraz programistów.

Gloomhaven mapa świata
Źródło: Cephalofair Games

Według doniesień, świat, fabuła i wymagająca rozgrywka mają pozostać bez zmian. Do odkrycia natomiast będzie mnóstwo dodatkowej zawartości. Rzekomo nawet ci, którzy grali w pierwotną, a zarazem pierwszą wersję gry, znajdą coś dla siebie. Odświeżona edycja wniesie nowe elementy, zaprojektowane na nowo i zbalansowane klasy najemników, przedmioty, scenariusze. W grze będzie także zupełnie nowa grafika, nowo napisana narracja oraz wydarzenia. Ciekawostką jest także nowy system reputacji oparty na poszczególnych frakcjach.

Gloomhaven – Second Edition już wkrótce zawalczy o ufundowanie

Oficjalnie potwierdzono, że projekt ten spróbuje swoich sił przy pomocy platformy BackerKit, a już niebawem ruszy jego kampania crowdfundingowa. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy projekt ten spotka się z uznaniem fanów, oraz co z dodrukiem, który już niebawem ma trafić na półki sklepowe?

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!