fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Cascadero, czyli kolejna gra Reinera Knizia zawalczy o ufundowanie

13 września 2023,
23:33
Łukasz Małek
Cascadero Reiner Knizia

Dzisiejszy wieczór obfituje w wieści dotyczące Reinera Knizii. Jeszcze parę minut temu informowaliśmy was, że transport gry HUANG nieco się opóźni. Nie chcemy być jednak kojarzeni tylko ze złymi nowinami. Pragniemy bowiem poinformować o fantastycznej grze, która już wkrótce zadebiutuje na platformie Kickstarter. Poznajcie Cascadero! Poza powszechnie uznanym autorem, tytuł może się pochwalić również charakterystyczną grafiką spod ręki mistrza – Iana O’Toole’a

Pewne jest to, że Cascadero trafi na platformę crowdfundingową już 10 października. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że premiera gry zaplanowana jest na 2024 rok, z kolei za wydanie odpowie Bitewing Games.

Informacje o grze Cascadero

Królestwo jest zniszczone, miasta podzielone, zaś mieszkańcy nie ufają nikomu. Na barkach El Cascadero, nowo koronowanego władcy, spoczywa ogromny ciężar. Zjednoczenie krainy to pomysł ambitny, jednak w pojedynkę może się to fizycznie nie udać. W związku z zaistniałą sytuacją, nowy władca powołuje czterech ministrów, których zadaniem jest wyjść do ludzi i przywrócić harmonię społeczną.

Mimo, że ministrowie zobowiązani są zapewnić dobrobyt całej krainie, wysłannicy króla mają również jeden wyznaczony nurt, na którym muszą się skupić, a są to kolejno rolnictwo, rzemiosło, górnictwo oraz handel. Sukcesy na płaszczyźnie danej dziedziny odnotowywane są w dzienniku władcy.

Tytuł zaprosi do rozgrywki od dwóch do czterech osób, a według informacji od producenta cała rozgrywka ma się zamknąć w maksymalnie 45 minutach. Na ten moment nie wiemy za wiele o produkcji, poza tym, że całość ma cechować się wysoką regrywalnością. Nie ogłoszono jeszcze, czy tytuł trafi do Polski. Ponadto żadne z wydawnictw nie poinformowało, że planuje tę produkcję wydać. Warto jednak zaznaczyć, że gry Reinera Knizia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a co za tym idzie – jest spora szansa, że tytuł zawita w naszym kraju.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze