fbpx

Bloober Team i Draw Distance ogłaszają nową grę. Projekt M. już w produkcji

Dziś na swoich kanałach na mediach społecznościowych Bloober Team ogłosił powstawanie nowej gry. Prace nad tytułem pod roboczą nazwą Projekt M. trwają już podobno od ponad roku i przeszły właśnie w etap produkcji. Krakowska firma znana z horrorów The Medium, Observer i serii Layers of Fear zleciła przygotowanie podlegającemu pod spółkę deweloperowi, czyli Draw Distance.

Więcej o nadchodzącym partnerstwie przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu na stronie Bloober Team.

Nie możemy na tym etapie ujawniać więcej szczegółów, choć jesteśmy przekonani, że zarówno rynek, jak i gracze będą ogromnie zaskoczeni, a sama gra osiągnie duży sukces.

Piotr Babieno, CEO BlooberTeam SA

Współpraca z Bloober Team przy tej produkcji to dla Draw Distance zupełnie nowe otwarcie. Nasza sytuacja jest w pewien sposób podobna do tej, którą Bloober Team miał przed debiutem Layers of Fear. Projekt nie tylko stabilizuje naszą sytuację finansową, ale przede wszystkim bardzo spodobał się zespołowi produkcyjnemu. Dawno nie czuliśmy takiej kreatywnej radości tworzenia.

Michał Mielcarek, Prezes Zarządu Draw Distance

Rodzime studio Draw Distance ma w swoim portfolio produkcję Serial Cleaner wraz z sequelem, który trafił do sprzedaży we wrześniu zeszłego roku. Skradanka o pracujących dla mafii sprzątaczach Serial Cleaners otrzymała w styczniu pierwszą dużą aktualizację. W jej skład weszła m.in. polska wersja językowa, dlatego jeśli jeszcze nie znacie dorobku Draw Distance i chcecie sprawdzić, czym może pochwalić się deweloper, najnowszy tytuł możecie już swobodnie ograć po polsku.

Bloober Team ma ręce pełne roboty. Oto nadchodzące projekty

Warto też zauważyć, że w ostatnim czasie Bloober Team ujawnił sporo bardzo obiecujących kolaboracji. Na początku roku dowiedzieliśmy się o podpisaniu umowy z największą agencją talentów na świecie Creative Artists Agency, a niewiele wcześniej wydawca Private Division (Ancestors: The Humankind Odyssey, The Outer Worlds, Rollerdrome) zapowiedział powstający we współpracy z Bloober Team nowy survival horror.

Aktualnie najgłośniejszym projektem krakowskiego studia jest jednak najprawdopodobniej Silent Hill 2 Remake. Japońscy twórcy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się ostatnio na temat naszego rodzimego dewelopera, doceniając m.in. szacunek do oryginału, jakim wykazuje się zespół.

Bloober Team SA już 7 marca ma zaprezentować założenia swojej strategii na lata 2023-2027, na którą składają się wymienione wyżej wewnętrzne projekty oraz tytuły realizowane z zewnętrznymi partnerami.

Nowości nie dotyczą też wyłącznie gier. Przypominamy, że The Medium otrzyma własny serial, a produkcją zajmie się Platige Image.