Western Digital prezentuje dyski SSD dla graczy oraz inne nowości

Western Digital prezentuje mnóstwo nowości podczas własnego wydarzenia What’s Next Western Digital. Wśród nich znajdują się nowe dyski SSD dla graczy.

10 maja 2022
Na skróty
  • Western Digital prezentuje nowości na bieżący rok.
  • Wśród nich są dyski SSD dla graczy – SN850X oraz P40.
  • Pozostałe rozwiązania są skierowane do profesjonalnego użytku.
  • Sprzedaż została zaplanowana na lato bieżącego roku.

Podczas wczorajszej konferencji What’s Next Western Digital czołowy producent wysokiej jakości dysków HDD i nośników półprzewodników zaprezentował nowe produkty. Wśród nich znalazły się zastosowania dla graczy, pracowników biurowych oraz większych przedsiębiorstw.

WD Black SN850X i P40 – SSD z przeznaczeniem dla graczy

Najciekawszymi nowościami wydają się być dwa nowe nośniki pamięci SSD skierowane głównie dla graczy. Pierwszy z nich, oznaczony SN850X, to dysk wewnętrzny PCIe Gen4, który zapewni prędkość odczytu o zawrotnych 7300 MB/s. Dzięki zminimalizowanym opóźnieniom oraz adaptacyjnym zarządzaniu temperaturą, gracze mogą spodziewać się niesamowicie krótkich czasów ładowania. Dodatkowo, Western Digital zapewni specjalną aplikację pod systemy Windows, która pozwoli przede wszystkim zwiększyć wydajność komputera, a także stanie się alternatywą oprogramowania do streamowania i nagrywania rozgrywki. Do wyboru będą dwie pojemności: 1 TB oraz 2 TB. W przypadku mniejszej pamięci producent wycenia swój sprzęt na 189,99 $.

Prezentacja dysku SN850X
Źródło: TechPowerUp

Drugi dysk, oznaczony jako P40, to rozwiązanie dla graczy, którzy często podróżują. Prędkość odczytu to 2000 MB/s, co i tak jest rewelacyjnym wynikiem jak na przenośną pamięć. Urządzenie zostało wyposażone w USB 3.2 Gen2x2, a także w pełni konfigurowalne podświetlenie RGB (edycja możliwa jedynie pod systemem Windows). Aplikacja WD_BLACK umożliwia także synchronizację z wieloma istniejącymi ekosystemami podświetleń innych producentów. Dzięki eleganckiej, kompaktowej i odpornej na wstrząsy konstrukcji jest to idealna opcja do grania w podróży. P40 pojawi się w trzech wariantach: 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. Najmniejsza pojemność została wyceniona na 119,99 $.

Prezentacja dysku P40 z włączonym RGB
Źródło: TechPowerUp

Western Digital uwalnia potencjał danych dla pracowników hybrydowych

Zainspirowany sposobem, w jaki ludzie dzisiaj pracują, Western Digital Corp. wprowadził dysk SSD PC SN740 NVMe. Wyposażony w architekturę bez pamięci DRAM i wykorzystujący wewnętrzną konstrukcję kontrolera BiCS5 3D NAND, nowy dysk pozwala klientom odblokować potencjał danych.

Prezentacja dysków SN740 w różnych rozmiarach fizycznych
Źródło: TechPowerUp

Nowy dysk SSD z prędkością odczytu na poziomie 5150 MB/s jest szybszy o 50% względem poprzednika SN730. Dodatkowo poprawione zostało bezpieczeństwo za sprawą funkcji bezpieczeństwa takich jak: TCG Opal 2.01, TCG Pyrite 2.0 i szyfrowanie hasłem ATA. Nowa pamięć to także mniejszy rozmiar i większa energooszczędność.

Modułowy HUB pamięci dedykowany profesjonalnym twórcom treści

Na wydarzeniu został zaprezentowany również modułowy ekosystem system pamięci SanDisk Professional PRO-BLADE. Zaprojektowany, z myślą o twórcach treści, którzy potrzebują podłączyć kilka nośników do komputera na raz, przy czym mieć możliwość łatwego i szybkiego ich odłączenia.

SSD Mag - dysk do stacji PRO-BLADE
Źródło: TechPowerUp

Na ekosystem PRO-BLADE składają się trzy kluczowe elementy. Pierwszym z nich jest „SSD Mag”, który jest modułem składającym się z dysku o pojemności 1 TB, 2 TB lub 4 TB, zapakowanym w obudowę ze specjalnym wyjściem. Taką kartę rozszerzeń możemy umieścić w przenośnym hubie lub stacji desktopowej.

Przenośny hub "Transport"
Źródło: TechPowerUp

„Transport” to przenośna „przejściówka”, która umożliwia bezpośrednie podłączenie wyżej wymienionego dysku do komputera poprzez USB-C. Jego niewielki rozmiar i przepustowość na poziome 20 Gb/s, świetnie sprawdzi się dla osób pracujących w terenie.

Stacja desktopowa SanDisk PRO-BLADE
Źródło: TechPowerUp

Ostatnim elementem ekosystemu jest stacja do komputerów stacjonarnych. Umożliwia ona wpięcie kilku „Magów” na raz do jednego komputera. Wykorzystując technologię Thunderbolt 3, w jednym momencie można z dysków pobierać jak i przenosić na nie dane przy prędkości 40 Gb/s.

Dyski Ultrastar HDD dostępne również z pojemnością 22 TB i 26 TB

Western Digital zaprezentował także nowe dyski HDD. Pierwszy z nich to Ultrastar DC HC570 o pojemności 22 TB, drugi to DC HC670 UltraSMR o wielkości 26 TB. Są to zatem dyski z najwyższą gęstością pamięci masowej w branży. Najnowsze produkty, jak łatwo się domyślić, są skierowane do użytku przez przedsiębiorstwa oraz małe i średniej wielkości firmy.

Dysku Ultrastar o pojemności 22 TB i 26 TB
Źródło: TechPowerUp

Wykorzystując unikalną technologię OptiNAND, wspomagany energetycznie PMR (ePMR), trójstopniowy siłownik (TSA), HelioSeal, a teraz także technologie UltraSMR, Western Digital jest na jasnej drodze do dostarczenia dysków z pojemnością ponad 30 TB. Przy okazji, producent nie zapomina o bezpieczeństwie, zwiększając ochronę danych czy zwiększając odporność w przypadku awaryjnego wyłączenia zasilania.

Wszystkie produkty są na ostatniej prostej by trafić do sprzedaży. Dystrybucja planowana jest na lato tego roku. Niezależenie od tego co robicie, na pewno znajdziecie pamięć przeznaczoną do swoich potrzeb.

UWaga! Gorące informacje!