fbpx

Już w lipcu otrzymamy miniserial Overwatch

1 lipca 2023,
19:00
Jacek Kowal
Scena ze zwiastuna do serialu Overwatch

MIniserial w uniwersum Overwatch już niedługo trafi na YouTube. Jego pierwszy odcinek pojawi się już 6 lipca, więc Blizzard wypuścił zwiastun nadchodzącej miniserii. Poznajemy w nim niektórych bohaterów, a także historię świata gry. Tak przynajmniej pokazuje trailer.

Utopia Overwatch, czy cisza przed burzą?

W świecie Overwatch świat jest niemal idealny. Roboty i sztuczna inteligencja wyraźnie zautomatyzowały społeczeństwo, ułatwiając życie ludzkości. Niestety w końcu maszyny się zbuntowały i rozpoczęły brutalny ogólnoświatowy konflikt. To właśnie agencja Overwatch odegrała kluczową rolę w opanowaniu kryzysu, ale krótko po ustabilizowaniu sytuacji została ona rozwiązana przez wewnętrzne spory.

Pierwszy odcinek ma mieć tytuł Genesis – Part One: Dawn i ma się skupić na początku inwazji Omników. W zwiastunie widzimy ujęcia sprzed i w trakcie wojny, która zmieniła historię świata. Jest to o tyle ciekawe, że do tej pory znaliśmy historię jedynie z perspektywy Overwatch, a tym razem mamy ją zobaczyć oczami nie tylko robotów, ale także naukowców, którzy je stworzyli.