fbpx

Tomb Raider Reloaded na urządzeniach mobilnych jeszcze w lutym

1 lutego 2023,
18:18
Dorota Żak
Lara Croft w Tomb Raider Reloaded

Fani serii Tomb Raider wiedzą, że podobno powstaje kolejna część gry, a Lara Croft ma pojawić się również w serialu od Amazona. Zanim jednak dostaniemy dokładniejsze oficjalne informacje na temat tych projektów, możemy skupić swoją uwagę na Tomb Raider Reloaded, mobilnej produkcji, która otrzymała dzisiaj nowy zwiastun oraz datę premiery.

Zestaw zadań dla Lary Croft będzie w niej standardowy: zwiedzimy starożytne ruiny w poszukiwaniu artefaktów, zmierzymy się z wrogami i rozwiążemy zagadki. Twórcy przewidzieli długotrwałe wsparcie dla gry, które zapewni nam nową zawartość, eventy oraz aktualizacje. Choć mobilne doświadczenie świata Croft będzie z pewnością nieco inne niż w przypadku pozostałych odsłon Tomb Raidera, w tytule pojawi się soundtrack nagrany z pomocą orkiestry oraz dubbing, które mają „nawiązywać do ikonicznego dziedzictwa serii”. Głównej bohaterce głosu użyczy Keeley Hawes.

Kiedy zagramy w Tomb Raider Reloaded?

Dobrą wiadomością dla osób czekających na grę jest fakt, że nie potrwa to długo. Tomb Raider Reloaded zadebiutuje już 14 lutego. Data nie jest tutaj przypadkowa. Nie chodzi jednak o Walentynki, a o urodziny samej Lary Croft, które wypadają właśnie tego dnia według lore ostatnich gier z serii. Produkcja trafi na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android, a także do subskrybentów Netflixa.

Zanim gra pojawi się w sklepach, można już się w niej zarejestrować. Dzięki temu otrzymamy bonusowo charakterystyczne podwójne pistolety, jakimi posługiwała się Lara Croft. W dalszej rozgrywce będziemy mogli oczywiście liczyć na jeszcze więcej przedmiotów kosmetycznych dla bohaterki.