Jeszcze w tym roku ogłoszą nowego Tomb Raidera? Takie są przynajmniej plotki

21 stycznia 2023,
12:57
Jacek Kowal

Jak dobrze pójdzie, to niedługo „będziemy grać w (nową) grę”. Według plotek ma powstać nowa odsłona Tomb Raider, ale ciągle czekamy na oficjalną zapowiedź.

Lara Croft trzymająca wycelowany i naciągnięty łuk w Shadow of Tomb Raider.

Ach Tomb Raider, Kultowa już seria, która od lat towarzyszy nam w sylwestra i nie tylko. Okazuje się, że trwają pracę nad kolejną odsłoną przygód Lary Croft, za którą odpowiada Crystal Dynamics. Co ciekawe, wydawca gry, czyli Amazon Game Studios chce ujawnić tytuł jeszcze w tym roku.

Źródłem plotki jest renomowany informator Miller Ross. W raporcie dla Xputer dowiedzieliśmy się, że prace nad Marvel’s Avengers zostały przyśpieszone po odejściu szefa gry Braina Waggonera. Niektórzy programiści pracujący nad grą mieli zostać przekierowani do pracy nad Tomb Raider w pełnym wymiarze godzin.

Co wiemy o nowym Tomb Rider?

Aktualnie niewiele. Będzie to pierwsza od dłuższego czasu gra serii, za którą nie odpowiada Square Enix. Jeżeli chodzi o samą grę, to ma ona pracować na Unreal Engine 5, więc wrażenia będą zapewne na wysokim poziomie. Dzięki wyciekowi ze skryptu castingowego mogliśmy się też dowiedzieć, że tytuł powstaje pod kryptonimem Project Jawbreaker. Nie jest to potwierdzone, ale szybka reakcja Crystal Dynamics i usunięcie tych informacji pozwala podejrzewać, że jest w nich ziarno prawdy.

Uśmiechnięta Lara Croft z gry Shadow of the Tomb Raider
Źródło: Square Enix

Jeżeli tytuł faktycznie zostanie zapowiedziany w tym roku, to możemy się spodziewać premiery już w 2024, ale chyba bezpieczniej będzie przyjąć 2025. W końcu opóźnianie premier jest ostatnio modne w branży gier wideo. Oczywiście są to jedynie plotki i przypuszczenia, ale jak tylko się to zmieni, to niezwłocznie was poinformujemy.