Nowy zwiastun Wednesday od Netflixa zaprasza do Akademii Nevermore

22 września 2022,
22:24
Kaja Piaścik

Netflix udostępnił nowy zwiastun Wednesday, horrorowo-komediowego serialu o bohaterce Rodziny Addamsów w reżyserii Tima Burtona. Materiał przedstawia Nevermore Academy, szkołę dla dziwaków i wyrzutków, do której ma uczęszczać dziewczyna. Niektórzy koledzy i koleżanki Wednesday będą naprawdę wyjątkowi!

Gwendoline Christie przy biurku jako dyrektorka Nevermore Academy w Wednesday od Netflixa
Na skróty
  • Netflix udostępnił nowy trailer serialu Wednesday, który przedstawia Nevermore Academy i zaprasza do podjęcia nauki w placówce dla wyrzutków.
  • Za reżyserię produkcji odpowiada Tim Burton.
  • Premiera ma odbyć się jesienią tego roku, ale nie została jeszcze ujawniona dokładna data.

Netflix zapowiada premierę Wednesday już od dłuższego czasu – pierwsze spojrzenie na główną bohaterkę, w którą wcieli się Jenna Ortega, otrzymaliśmy jeszcze na początku czerwca. Serial ma trafić na platformę streamingową jeszcze tej jesieni. Wciąż nie znamy dokładnej daty debiutu tytułu, ale ze względu na horrorowy klimat roztaczający się wokół rodziny Addamsów odcinki zobaczymy zapewne w okolicach Halloween.

W oczekiwaniu na pojawienie się produkcji możemy jednak cieszyć się nowymi materiałami promocyjnymi. Netflix zaprezentował zwiastun, w którym Gwendoline Christie (Sandman, Gra o tron) jako dyrektorka szkoły zachęca do podjęcia nauki w Nevermore Academy, do której w serialu będzie uczęszczać Wednesday.

Niezwykła szkoła Nevermore Academy w Wednesday od Netflixa

Przedstawiona w trailerze placówka jest wyjątkowa pod wieloma względami. Na lekcjach omawiane są chociażby szczegóły reprodukcji wilkołaków, zaś wśród uczniów znajdziemy m.in. nastoletnią wampirzycę czy dziewczynę bez twarzy. Dyrektorka promuje szkołę jako specjalne miejsce dla wyrzutków, w którym osoby pozornie niepasujące do reszty społeczeństwa mogą rozwijać talenty, a ich inność traktowana jest z szacunkiem. Warto także wspomnieć, że Nevermore to alma mater Gomeza i Morticii Addams.

W serialu oprócz Jenny Ortegi i Gwendoline Christie zagrają też m.in. Catherine Zeta-Jones (Morticia), Luis Guzmán (Gomez), Isaac Ordonez (Pugsley) i George Burcea (Lurch). Jako zupełnie nowa postać ma pojawić się również Christina Ricci, która wcieliła się w Wednesday Addams w latach ’90.