fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Wojna o Pierścień doczeka się nowego rozszerzenia, Ares Games zapowiada Królów Śródziemia

30 sierpnia 2023,
10:04
Łukasz Małek
Wojna o Pierścień nowy dodatek nadciąga

Wojna o Pierścień – gra planszowa to kultowa produkcja, do której stworzono mnóstwo rozszerzeń. W Internecie spotkać można fanowski druk wzgórz czy nawet Górę Przeznaczenia. Za polską wersję językową na naszym rynku odpowiada wydawnictwo Galakta. Bardziej zagorzali fani poza fanowskimi drukami posiadają w swojej kolekcji rozmaite gadżety, takie jak inserty, a przede wszystkim matę do gry. Odczucie gry odbywającej się bezpośrednio na macie dedykowanej Wojnie o Pierścień jest zdecydowanie inne, jak w przypadku zwykłej planszy, jednak to nie powinno nikogo dziwić.

Wojna o Pierścień to gra osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni. Jest to zatem produkcja, która nie tylko cieszy fanów ze względu na wysoki poziom regrywalności. Fakt, że możemy odegrać ten wyjątkowy kawał historii na naszych stołach to wystarczająco dobry powód, by od czasu do czasu strzelić sobie partię w ten wyjątkowy tytuł.

Ares Games wkrótce wyda rozszerzenie Królowie Podziemia

Ares Games zapowiedziało wydanie najnowszego rozszerzenia do gry Wojna o Pierścień. Według harmonogramu, produkcja ma trafić do graczy w grudniu bieżącego roku. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy gra pojawi się w polskiej wersji językowej. Pamiętajcie jednak, że lada moment odbędzie się wyjątkowa impreza, której organizatorem jest wydawnictwo Galakta, odpowiedzialne za polską wersję Wojny o Pierścień. Jest zatem spora szansa, że podczas tegorocznej imprezy Galacticon, wydawnictwo podzieli się z nami zupełnie nowymi informacjami. Pozostaje nam jedynie wierzyć i mieć nadzieję.

Wraz z nowym rozszerzeniem, do gry wprowadzone zostają dodatkowe zasady, karty, oraz miniatury skupiające się na władcach Wolnych Ludów i walce z Cieniem o kontrolę nad ich umysłami i duszami. W dodatku występują również trzy nowe, potężne postacie Cienia, mroczni wodzowie. Link do przedsprzedaży znaleźć możecie tutaj.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!