fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Wojciech 'WCet’ Chuchla poinformował o listopadowej premierze Carnegie

3 października 2023,
07:32
Łukasz Małek
Carnegie zawita w Listopadzie

Na początku roku, a dokładniej na koniec I kwartału, dowiedzieliśmy się, że poza wyjątkowym Brassem, Rebel wyda Carnegie od Quined Games. Była to wiadomość, na którą czekało wielu fanów gier planszowych. W rezultacie gdy tylko ogłoszono tę informację, fani cięższych produkcji bacznie obserwują poczynania wydawnictwa, czekając na coraz to świeższą porcję wieści związanych z tym tytułem.

Każdy, kto słucha Trelebele, czyli podcastu planszowej Rebelii może wychwycić mnóstwo interesujących szczegółów z życia wydawnictwa. Nie inaczej było podczas ostatniego nagrania, podczas którego Wojciech 'WCet’ Chuchla poinformował, że Carnegie będzie mieć swoją premierę jeszcze w listopadzie tego roku! Jest to w istocie fantastyczna wiadomość.

Co wiemy o grze Carnegie?

Carnegie zalicza się do cięższych gier ekonomicznych Xaviera Georgesa (autora gier takich jak Troyes czy Black Angel). Inspiracją dla autora był znany przedsiębiorca i filantrop Andrew Carnegie. Mowa tu o człowieku, który w 1848 roku jako 12-letni chłopak wyemigrował z rodzicami z rodzinnej Szkocji do Stanów Zjednoczonych. Zaczął on wtedy karierę w przędzalni bawełny, a także roznosząc telegramy. Dzięki swojej ciężkiej pracy oraz zmysłowi inwestycyjnemu z czasem stał się najbogatszym człowiekiem tamtejszych czasów.

Cała rozgrywka w Carnegie potrwa 20 rund składających się z tur poszczególnych graczy. Aktywny gracz w swojej turze wybiera jedną z czterech akcji, które pozostali gracze mogą naśladować. Naturalnie celem gry jest zbudowanie jak najbardziej prestiżowego przedsiębiorstwa poprzez dobór odpowiednich pracowników, umiejętne inwestycje, zapewnienie ciągłości produkcji i transportu sprzedanych towarów. Oczywiście ważna jest także współpraca z ważnymi postaciami z epoki oraz wspomaganie celów dobroczynnych.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze