fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

W drodze jest aż dziewięć kolejnych wersji językowych gry Podziemne Imperium

1 września 2023,
07:20
Łukasz Małek
Podziemne Imperium

Przedsprzedaż gry osadzonej w świecie Osadników trwa. Podziemne Imperium to tegoroczna pozycja od Portal Games, która przykuwa naszą uwagę niemal od chwili jej ogłoszenia. Na przestrzeni ostatnich tygodni Ignacy Trzewiczek przemierzył kawał drogi, aby zaprezentować tę produkcję graczom.

Dotychczas było wiadomo, że karcianka Podziemne Imperium pojawi się w trzech wersjach językowych przygotowywanych przez Portal Games – polskiej, angielskiej oraz niemieckiej. Spieszymy z małym sprostowaniem, ponieważ aktualny stan rzeczy uległ zmianie. Bez obaw, żadna z tych wersji nie jest zagrożona. Wręcz przeciwnie, wydawnictwo poinformowało, że na rynek trafi dziewięć kolejnych przekładów.

Za inne wersje językowe odpowiedzą partnerzy Portal Games z Japonii, Chin, Ukrainy, Włoch, Tajlandii, Republiki Czeskiej, Korei, Hiszpanii oraz Francji.

Podziemne Imperium, małe przypomnienie, co już wiemy

Gra Podziemne Imperium to tytuł stworzony przez Tima Armstronga, Twórca odpowiada także za nieco mniej znane projekty takie jak Orbis czy Arcana Rising. Tytuł osadzony w świecie Osadników jest obecnie w przedsprzedaży, a wysyłka gry zaplanowana jest na październik bieżącego roku.

Podziemne Imperium to samodzielna gra karciana z mechaniką budowy silniczka. Tytuł charakteryzuje się intuicyjnymi zasadami, świetnymi ilustracjami, a także rozgrywką pełną reakcji łańcuchowych i wzajemnych powiązań między kartami. Celem graczy jest rozbudować swoją kopalnię, wykorzystać w jak najlepszy sposób zdolność jednej z sześciu frakcji, a także awansowaćna torach postępu. W telegraficznym skrócie – pokonaj resztę i dowiedź, żeś najlepszy górnik!

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze