Twórcy Dying Light zapowiedzieli nową grę. Techland tworzy kolejną grę RPG

16 marca 2023,
18:23
Jacek Kowal
Obraz promujący nową grę Techlandu

Techland znany jest najbardziej z serii Dying Light i Dead Island, które są jednymi z popularniejszych opowieści o zombie. W maju zeszłego roku studio zapowiedziało, że mają rozpocząć pracę nad nowym tytułem RPG osadzonym w świecie fantasy. Teraz postanowili odsłonić nieco więcej tajemnic z nadchodzącego projektu, który zapowiada się całkiem ciekawie.

Techland tworzy nowego RPG-a

Wiadomość pojawiła się na oficjalnym Twitterze studia, na którym twórcy krótko opowiedzieli. jak będzie wyglądała nadchodząca gra. Ma to być skoncentrowany na fabule tytuł AAA osadzony w świecie fantasy. Co ciekawe, już w 2016 Techland miał pracować nad czymś, co miało mieć jedynie elementy RPG. Być może jest to zupełnie inna produkcja albo pomysł uległ znacznej ewolucji.

Nigdy nie przestajemy się doskonalić!

Nasza najnowsza gra ma być opartą na narracji epopeją fantasy z egzotycznym otwartym światem stworzonym do eksploracji. Dążymy do napisania wciągającej, skoncentrowanej na fabule gry AAA, która łączy i udoskonala najlepsze aspekty rozgrywki, z których słynie Techland.

Tłumaczenie wpisu na Twitterze.

Od dłuższego czasu o tej produkcji było cicho, ale w końcu Techland był dość zajęty, wspierając swoje inne tytuły. Niestety na ten moment poza wspomnianymi informacjami nie wiemy praktycznie nic, ale jak tylko studio rzuci nowe wiadomości, to na pewno was poinformujemy.