Techland zapowiada prace nad nowym fantasy RPG

Niełatwym zadaniem jest odstawienie choć na chwilę swojej ukochanej marki, by rzucić się w wir pracy nad nowym i nieznanym. Tego typu wyzwanie okazało się niestraszne Techlandowi – twórcy serii Dying Light, tak ciepło przyjętej zarówno na rodzimej ziemi, jak i na całym świecie. Studio nie jest jednak w tej przygodzie osamotnione, gdyż z pomocą przyjdą mu osobowości w branży znane i doceniane.

18 maja 2022
Na skróty
  • 17 maja Techland opublikował na Twitterze informację o rozpoczętych pracach nad nową grą z gatunku fantasy RPG.
  • Studio otworzyło proces rekrutacji na wiele stanowisk ściśle związanych z produkcją swojego dzieła.
  • Do pracy nad najnowszym tytułem zaangażowane są osoby obejmujące wcześniej ważne stanowiska przy produkcjach studia CD Project Red.

Polskie studio nie osiada na laurach i mimo spektakularnych wyników sprzedażowych swojej ostatniej produkcji, już szykuje się do pracy nad kolejnym dziełem. Wszystkich z was, którym zdążyły się przejeść postapokaliptyczne przygody z zombiakami w roli głównej, uspokoi zapewne fakt, że tym razem Techland planuje odejść od znanej sobie formuły i wypłynąć na otwarte wody świata fantasy. Jeszcze bardziej wyobraźnie rozbudza udostępniona na Twitterze firmy informacja, jakoby studio szykowało dla nas produkcję AAA, którą zbudować zamierza z pomocą nie tylko aktualnej ekipy, ale też masy nowych pracowników.

Techland otwarty na nowe pomysły

Po wejściu na załączoną w tweecie stronę, przed naszymi oczami pojawi się lista pełna ofert stanowisk wszelakich. Od animatorów, przez artystów i programistów, aż po game designerów. Jak widać studio nie próżnuje, a do udziału w swoim nowym projekcie zamierza podejść z całkowicie nową jakością i zawzięciem.

Weterani RPG-ów na pokładzie

Nie samymi świeżakami jednak Techland stoi, gdyż już od jakiegoś czasu usłyszeć mogliśmy, że do studia dołączyli dawni pracownicy CD Project Red. I to bynajmniej nie pracownicy drugorzędni, są to bowiem:

  • Bartosz Ochman – reżyser otwartego świata, pracujący wcześniej przy grach Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077.
  • Karolina Stachyra – reżyserka narracji, pracująca wcześniej przy grach Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźminie 3, wraz z jego rozszerzeniami.
  • Arkadiusz Borowik – główny reżyser narracji, pracujący wcześniej zarówno przy drugiej jak i trzeciej części Wiedźmina, wraz z jego rozszerzeniami.

Nie ma co ukrywać, obsada z tak bogatym portfolio rozbudza ogromne nadzieje. Niestety prace nad grą są w tej chwili w bardzo wczesnej fazie, dlatego też na ten moment pozostaje nam wiernie trzymać kciuki za pomyślny proces rekrutacji w Techlandzie, a następnie czekać na kolejne komunikaty od studia.

UWaga! Gorące informacje!