Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Trwa przedsprzedaż Książęta-Elektorzy – gry karcianej ze świata Warhammer Fantasy Roleplay

8 lutego 2024,
21:14
Mateusz Kaźmierczak

Copernicus Corporation, jedno z najstarszych w Polsce wydawnictw specjalizujących się w grach RPG, uruchomiło kilka dni temu przedsprzedaż gry karcianej ze świata Warhammer Fantasy Roleplay. Książęta-Elektorzy to gra karciana dla od 2 do 4 graczy, czas rozgrywki wynosi od 20 do 40 minut. Jej autorem jest Martin Wallace — ceniony w środowisku projektant gier planszowych, odpowiedzialny m.in. za kultowy Brass Birmingham.

Książęta-Elektorzy artwork

Przedsprzedaż potrwa do 11 lutego, a premiera będzie mieć miejsce 14 lutego, dzięki temu wszystkie egzemplarze gry trafią do zamawiających w dniu premiery.

W grze karcianej Książęta-Elektorzy od dwóch do czterech graczy wciela się w rolę rywalizujących ze sobą tytułowych możnych, uwikłanych w krwawą wojnę domową. Jej przebieg rozstrzygnie, kto przejmie tron największego imperium ludzkości. Jednak zdobycie korony nie jest łatwym zadaniem. Aby zwyciężyć Książęta-Elektorzy będą musieli zebrać liczne armie, oblegać wrogie ziemie i bronić własnych w zaciekłych konfliktach. To gra o wojnie domowej, podstępach, brutalności i szczęściu, w której los Imperium leży w twoich rękach.

Książęta-Elektorzy okładka

Świat gry i fabuła

Imperium jest największym narodem Starego Świata – świadectwem odporności, pomysłowości i pracowitości jego mieszkańców. Ponad 2500 lat temu Sigmar Młotodzierżca, jako założyciel Imperium, odparł plagę sił Chaosu, pokonał Zielonoskórych najeźdźców, zjednoczył zwaśnione plemiona i przekuł je w jeden potężny naród. Ziemie należące do plemion stały się Wielkimi Księstwami, a każdym z nich włada Książę-Elektor.

Imperator nie żyje, a jego następca nie został wyznaczony. Podczas zjazdu Książąt-Elektorów zawiodła dyplomacja, trąby wojenne wybrzmiewają głośno i wyraźnie, a konflikt zbrojny jest nieunikniony! Walcz o kontrolę nad Imperium, zabezpiecz swoje włości z pomocą wiary, stali i prochu. Kto spośród Książąt-Elektorów jest godzien wstąpienia na tron Sigmara? Czy to właśnie ty zostaniesz Księciem-Elektorem, który sięgnie po koronę i ponownie zapewni stabilność Imperium?

Książęta-Elektorzy komponenty

Zawartość:

• 1 instrukcja
• 28 żetonów Oblężenia, 7 na gracza
• 28 żetonów Fortyfikacji, 7 na gracza
• 46 żetonów Szylingów
• 35 kart Atakujących
• 30 kart Obrońców
• 20 kart Wsparcia
• 22 karty Lokacji
• 4 karty Lokacji Startowych
• 1 karta “Koniec Gry”

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze