fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Trwa przedsprzedaż gry Kings of Chicago od Bored Games. Znamy datę premiery

27 sierpnia 2023,
08:44
Łukasz Małek
Kings of Chicago trwa przedsprzedaż, wkrótce premiera

W Stanach Zjednoczonych od 1919 do 1933 roku trwała prohibicja, której celem była walka z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Nie mówiono wówczas o całkowitej abstynencji, jednakże niezachowanie umiaru było raczej osobistą nieroztropnością. Tamtejsze regulacje miały zatem kontrolować życie społeczności, a tymczasem przyczyniły się do rozwoju czarnego rynku.

Grupy mafijne, które wcześniej ograniczały swą działalność do kradzieży, czy hazardu, od 1920 roku rozszerzyły swoją działalność o nielegalne rozprowadzanie alkoholu. Ogromne zyski z tego przedsięwzięcia sprawiły, że nielegalny obrót alkoholem rozkwitał w najlepsze. Wszystko to oczywiście bez akcyzy, bez podatku, zatem ogromne pieniądze przemykały rządowi tuż przed nosem. A to wszystko na własne życzenie. Gangi korumpowały nawet organy ścigania. Mocne alkohole stały się przez to wszystko jeszcze bardziej popularne, co przyczyniło się dodatkowo do zwiększenia skali przemytu.

Akcja Kings of Chicago odgrywa się w czasach, kiedy picie na umór było zakazane

Gra Kings of Chicago zabierze nas do 1930 roku, kiedy to społeczeństwo buntuje się przeciwko nałożonemu zakazowi handlu alkoholem. Każdy mieszkaniec USA szuka sposobu, by skosztować jakiegokolwiek trunku. W efekcie powstaje mnóstwo domowych destylarni, zaś przemyt kwitnie. Czarny rynek prawdopodobnie nigdy nie miał się tak dobrze. Co zabawne, przedstawiciele rozmaitych gangów nieszczególnie kryją się ze swoją nową wysokoprocentową inwestycją. Stróże prawa biorą w łapę, a alkohol, pomimo powszechnego zakazu, wciąż leje się strumieniami.

W grze Kings of Chicago gracze wcielą się w liderów gangów, rywalizujących o kontrolę nad strategicznymi lokacjami w Chicago. Każdy z uczestników rozgrywki starał się będzie przemycać beczki z alkoholem do różnych miejsc, stopniowo poszerzając swoje wpływy. Niestety, rywalizacja do najprostszych nie należy, każdy będzie musiał dostosować się do warunków panujących w mieście oraz obserwować ruchy konkurencji. Zwycięży ta osoba, która zarobi najwięcej na tym procederze.

Kto odważy się zawalczyć o jak największy kawałek tortu? Obecnie trwa przedsprzedaż produkcji, a cena tego tytułu wynosi 139,00 otych. Po premierze grę będziemy mogli zakupić o jedyne 20 złotych więcej. Bored Games pojawiło się wcześniej na tegorocznej imprezie Pyrkon, ale już teraz potwierdzono, że stoisko producenta znajdziemy również na Planszówkach w Spodku, gdzie będzie można nabyć swój egzemplarz. Premiera gry zaplanowana jest na dzień 9 września.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!