The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game, czyli zapowiedź planszówki na podstawie Skyrima

W ciągu swojego prawie dziesięcioletniego żywota Skyrim trafił już prawie na każdą możliwą platformę, co więcej, wciąż dostajemy informacje o jego kolejnych portach. Nie dziwi więc, że słynny tytuł doczeka się też wersji planszówkowej. Jedynym pytaniem jest: dlaczego dopiero teraz?

3 listopada 2021
Na skróty
  • Firma Modiphius stworzy grę planszową na podstawie The Elder Scrolls V: Skyrim.
  • Na portalu Gamefound uzbierano już niezbędną kwotę potrzebną do jej wydania.
  • Rozgrywka będzie przypominać tę z cyfrowego Skyrima i pełna będzie różnych wyborów.
  • Do sprzedaży trafią trzy wersje gry: podstawowa, gameplay oraz deluxe.

Przeniesienia The Elder Scrolls V: Skyrim w świat gier planszowych podjęła się firma Modiphius, mająca już w swoim dorobku planszówki z uniwersum Fallouta czy Star Treka. Wraz z pojawieniem się pierwszego zwiastuna rozpoczęto także zbiórkę funduszy za pośrednictwem portalu Gamefound. Samo to pokazało, że Skyrim nadal cieszy się niegasnącym zainteresowaniem i wiele osób chętnie wróci do jego świata w nowym wydaniu. Minimalna kwota niezbędna do wydania gry, czyli 100 000 funtów została zebrana w zaledwie 28 minut i 44 sekundy od rozpoczęcia zbiórki. Choć do jej zakończenia został ponad miesiąc – pieniądze można wpłacać do 5 grudnia – już teraz budżet na poziomie plasuje się na wysokości prawie 500 000 funtów, co więcej, powiększył się on kilka razy w ciągu pisania tego tekstu i możemy być pewni, że liczba ta jeszcze urośnie.

Witajcie w Skyrim. Znowu

Choć tym razem nie wcielimy się w Dovahkiina, a w członka elitarnej grupy Ostrzy, tak jak w cyfrowej wersji gry będziemy mogli wybrać rasę naszej postaci. Do dyspozycji mamy norda, cesarskiego, khajiita, orka oraz wysokiego lub mrocznego elfa. Gdy wybór zostanie już podjęty, możemy samodzielnie lub z drużyną wyruszyć na wyprawę pełną eksploracji świata Skyrim, wykonywania questów i rozwijania swoich umiejętności. Trafimy przy tym do znanych nam już miast, zmierzymy się z deadrami i innymi potworami, a także zwiedzimy liczne lochy i jaskinie. Ilość różnych opcji i wyborów ma sprawić, że każda rozgrywka będzie się od siebie różnić.

Od strony graficznej całość prezentuje się niezwykle przyjemnie i oddaje klimat cyfrowego Skyrima. Ponadto, jak można zauważyć na zwiastunach i zdjęciach promocyjnych, plansza, figurki, poszczególne karty i tokeny wyglądają na porządnie wykonane.

Zawartość podstawowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim - The Adventure Game
Zawartość podstawowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game.

The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game – wersje gry i ceny

The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game przeznaczone jest dla maksymalnie czterech graczy, możliwa też jest rozgrywka solo. Całość podzielona zostanie na poszczególne rozdziały, a ukończenie każdego z nich ma trwać od 90 do 120 minut. Ostateczny czas gry będzie jednak uzależniony od wersji, na której zakup się zdecydujemy. Dostępne są tutaj trzy opcje:

  • Podstawowa wersja gry;
  • Wersja gameplay, która zawiera dwa rozszerzenia: Dawnguard oraz From the Ashes;
  • Wersja deluxe, która oprócz rozszerzeń dodaje jeszcze zestaw figurek, matę z neoprenu oraz paczkę metalowych septymów.

Ich ceny wynoszą kolejno 82, 140 oraz 220 funtów przy założeniu, że chcemy zakupić je za pośrednictwem zbiórki na Gamefound. Kwota, jaką zapłacimy później w sklepie firmy Modiphius, będzie nieco wyższa. Dodatkowo pierwsze osoby, które zdecydują się na zakup podstawowej wersji gry, będą miały okazję otrzymać ją w cenie 68 funtów. Jak podaje portal Polygon, początkowo właśnie tyle miała kosztować bazowa The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game, jednak zmieniło się to w czasie produkcji.

W The Elder Scrolls V: Skyrim The Adventure Game zagramy w 2022 roku.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!