fbpx

Takashi Iizuka określa 2022 rok „najlepszym w historii Sonica”. Sukces Sonic Frontiers

Takashi Iizuka, szef Sonic Team, udzielił wywiadu dla serwisu Nintendo Life. Według niego „2022 rok był tym najlepszym w historii Sonica”. Podczas wywiadu Takashi mówi również, że „przygotowują [Sonic Team] drugą falę, by zadowolić fanów i zachować pęd na 2023 rok”. Została zapowiedziana dodatkowa zawartość do Sonic Frontiers. Twórcy zamierzają wprowadzić aż trzy aktualizacje w 2023 roku.

Sonic Frontiers to niejedyny sukces Sonic Team. Zapowiedziano film animowany i klocki LEGO

Jednym z najważniejszych sukcesów Sonic Team jest oczywiście gra wydana w 2022 roku, czyli Sonic Frontiers, do którego zapowiedziano wyżej wspomnianą dodatkową zawartość. Na ekranach kinowych pojawił się Sonic The Hedgehog 2, który uzyskał oceny na poziomie prawie 70% według serwisu RottenTomatoes. W 2022 roku wydano również serial Sonic Prime za pośrednictwem Netflixa. Wszystko to składa się na ogromny sukces marki.

Sonic Team zapowiada kolejne nowości między innymi w postaci następnego filmu animowanego. Sonic The Hedgehog 3 ma pojawić się w 2024 roku. Znacznie wcześniej światło dzienne mogą ujrzeć zestawy lego wzorowane na marce. Sonic Frontiers otrzyma wyżej wspomnianą nową zawartość w postaci DLC. Gra już teraz cieszy się świetną sprzedażą na Steam, o czym już pisaliśmy.