Trailer Dying Light 2: Bloody Ties ujawnia kilka szczegółów odnośnie nadchodzącego dodatku

7 listopada 2022,
09:37
Michał Staniek

Dodatek do Dying Light 2: Stay Human – Bloody Ties jest już dostępny w przedsprzedaży. Techland kilka dni przed premierą obdarowuje nas kilkoma szczegółami odnośnie rozgrywki w postaci nowego trailera.

Maska Czachy z Dying Light 2: Bloody Ties
Na skróty
  • W najnowszym epizodzie Dying2know otrzymaliśmy trochę szczegółów na temat nadchodzącego dodatku do Dying Light 2.
  • Akcja DLC będzie miała miejsce w Carnage Hall – arenie gladiatorów.
  • Razem z rozszerzeniem, do gry trafi nowa broń Carnage Manica.

Doczekaliśmy się, ostatnio pisaliśmy o tym że najnowszy odcinek Dying2know ujawni trochę szczegółów na temat nadchodzącego dodatku, i faktycznie tak jest. Techland udostępnił nowy zwiastun pierwszego płatnego DLC do Dying Light 2: Stay Human. Bloody Ties zadebiutuje już 10 listopada, czyli w najbliższy czwartek, oraz jego cena wyniesie 40zł. Przedsprzedaż już się rozpoczęła, a osoby które zdecydują się zakupić grę przed premierą otrzymają ekskluzywną broń i strój.

Nowa lokacja – Arena Carnage Hall

Akcja pierwszego dodatku fabularnego do Dying Light 2 odbywać się będzie w lokacji Carnage Hall. Miejsce to pełni funkcję potężnej areny, w której to ludzie zmierzają się z zakażonymi na śmierć i życie. Techland wspomina, że arena w latach świetności pełniła funkcję gmachu opery. Warto wspomnieć, że do rozpoczęcia dodatku nie jest wymagane ukończenie fabuły podstawki, a aby położyć ręce na DLC, należy wykonać zadanie „Jedyne wyjście”.

Oczywiście tytuł gladiatora areny nie jest taki prosty do otrzymania, aby osiągnąć ten przydomek, gracz pod postacią Aidena musi wykonać trzy trudne zadania, w trakcie których będzie on obserwowany przez selekcjonerów. W Dying Light 2: Stay Human – Bloody Ties spotkamy wiele barwnych postaci, każda z nich posiada swój własny cel, który pcha ich dalej w hierarchii areny. Głównym antagonistą dodatku będzie Czacha – brutalny wojownik odziany w maskę czaszki, powiadają że nie cofnie się on przed niczym, aby uzyskać tytuł mistrza areny.

Carnage Manica – nowa broń w DLC Dying Light 2

Do gry trafia nowa broń o dźwięcznej nazwie „Manica Rzezi”. Twórca wyjaśnia, że jest to rodzaj pancerza używanego przez gladiatorów. Przypomina on ochraniacz na ramie, który pozwala blokować potężne ataki przeciwników. Wraz z progresem gracz będzie mieć możliwość ulepszenia nowego asortymentu, by podpalało lub raziło prądem oponentów. Najwyraźniej, aby otrzymać gadżet wymagane jest pokonanie Czachy.

Przypomnijmy, że Dying Light 2: Stay Human – Bloody Ties dostępne jest na komputerach osobistych, oraz konsolach Playstation 4, Playstation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.