fbpx

Vampire Survivors dostaje tryb lokalnej kooperacji, debiutuje na Switchu i czeka na jeszcze więcej nowości

18 sierpnia 2023,
18:46
Dorota Żak
Postaci z Vampire Survivors

Studio poncle nadal rozwija popularne Vampire Survivors, regularnie dodając do gry nową zawartość. Tym razem przewidziano coś dla grup znajomych, którzy planują wspólną zabawę. Zgodnie z obietnicą do gry trafił już tryb lokalnej kooperacji. Dzięki niemu w Vampire Survivors ze wszystkimi dodatkami zagramy w maksymalnie cztery osoby. Przy okazji pojawiło się kilka usprawnień samej rozgrywki, takich jak kolorowe krawędzie wyróżniające naszą postać czy mechanika Amuletu przyjaźni.

W ogłoszeniu na Steamie twórcy przypominają, że przed odpaleniem trybu kooperacji przyda się aktualizacja gry. Póki co jest on dostępny jedynie lokalnie, ewentualnie możemy wykorzystać Steam Remote Play. Na pytania o tryb wieloosobowy online studio poncle odpowiada, że to niewykluczone, ale nie zdarzy się w najbliższej przyszłości.

Co jeszcze nowego w Vampire Survivors?

Kolejną dobrą wiadomością jest debiut gry na Nintendo Switch. Na konsoli zagramy już w Vampire Survivors ze wszystkimi dodatkami oraz trybem lokalnej kooperacji. W międzyczasie poncle pracuje nad opcjami międzyplatformowego zapisu gry i prosi o odrobinę cierpliwości w tym temacie.

Wracając na chwilę do wersji na Steama, nastąpiła tutaj jeszcze jedna zmiana. Vampire Survivors zostało już w całości przeniesione na nowy silnik, który pozwoli twórcom na sprawniejsze wprowadzanie kolejnych aktualizacji i zawartości. Stara wersja gry nadal będzie dostępna, ale już niewspierana. Jednocześnie pojawił się patch 1.6.0, który oprócz dodania trybu lokalnej kooperacji i przenosin na nowy silnik poprawił masę błędów.

Screen z nowej zawartości do Vampire Survivors
poncle

Można teraz zapytać, jaką dokładnie zawartość planuje poncle w najbliższym czasie. Póki co studio nie zdradza zbyt wiele, ale podzieliło się „tajemniczym screenshotem” zapowiadającym rozwijaną od jakiegoś czasu funkcję w grze. Zostanie ona udostępniona za darmo z patchem, który jednocześnie przyniesie ze sobą trochę nowości, takich jak bronie czy postaci. Ich zapowiedź możemy zobaczyć na krótkim filmiku, jakim podzieliło się studio.

Jeśli po tym wszystkim nadal wam mało Vampire Survivors, przypominamy, że niedawno ukazał się półgodzinny film dokumentalny przygotowany przez Noclip, który opowiada pokrótce o kulisach powstawania gry.