Noclip stworzyło dokument o powstawaniu Vampire Survivors. Film jest już dostępny w sieci

18 lipca 2023,
21:15
Dorota Żak
Luca Galante jako muppet w dokumencie o Vampire Survivors

Vampire Survivors to produkcja, która odniosła olbrzymi sukces, jakiego nie spodziewał się jej twórca, Luca Galante, zaczynając nad nią pracę. W tym roku tytuł dostał nagrodę BAFTA dla najlepszej gry, a duża popularność sprawia, że cały czas możemy liczyć na kolejne nowości. W drodze jest tryb współpracy dla czterech graczy, Vampire Survivors ma także doczekać się własnego serialu animowanego.

Jednocześnie możemy zastanawiać się, jak wyglądały prace nad grą i kim tak naprawdę jest jej twórca. Z odpowiedziami na te pytania przychodzi firma Noclip specjalizująca się w filmach dokumentalnych na temat gier wideo. Tym razem skupiła się właśnie na Vampire Survivors. Zrealizowany dokument o tytule The Making of Vampire Survivors – Documentary trwa 30 minut i można obejrzeć go nieodpłatnie na YouTube.

Rzut okiem za kulisy Vampire Survivors

Materiał opiera się przede wszystkim na wywiadzie z Lucą Galante. Twórca Vampire Survivors nie lubi jednak publicznie pokazywać swojej twarzy, więc nie zobaczymy go na nagraniach. Na szczęście Noclip wpadło na pomysł jak obejść to ograniczenie. W roli Galante występuje stworzony specjalnie na potrzebę dokumentu muppet ucharakteryzowany na wampira. Musimy przyznać, że na ekranie radzi sobie bardzo dobrze, zwłaszcza pokazując zarywanie nocek celem pracy nad grą i ładowanie baterii piciem kawy nad ranem.

The Making of Vampire Survivors – Documentary skupia się na przybliżeniu drogi zawodowej Galante (jego pierwsza praca związana była z grami hazardowymi) i tworzeniu czegoś swojego w wolnym czasie. Projekt stopniowo się rozwijał, prowadząc do angażowania kolejnych osób, powstania studia poncle i wersji Vampire Survivors, jaką znamy dzisiaj. Usłyszymy także kilka słów o inspiracjach stojących za poszczególnymi elementami gry.

Dla chętnych poniżej zostawiamy dokument do obejrzenia.