fbpx

Squirrel with a Gun – pierwsza zapowiedź gry o… wiewiórce z bronią

16 sierpnia 2022,
22:33
Dorota Żak

Świat cyfrowej rozrywki to magiczne miejsce, w którym w szalonych przygodach wcielimy się nie tylko w ludzi, ale też w koty czy kozy. Albo wiewiórki. I to w takie, co od szukania orzechów wolą kroczyć inną ścieżką, pełną raczej broni i emocji. Oto Squirrel with a Gun, czyli gra dokładnie o tym, na co wskazuje tytuł.

Wiewiórka z gry Squirrel with a Gun

W grach wideo znajdziemy wielu bohaterów posługujących się bronią. Mimo to nie zdarzyło się jeszcze, żeby któryś z nich był wiewiórką. To wkrótce się zmieni, bo na horyzoncie pojawiła się nowa produkcja wykorzystująca potencjał drzemiący w tym pomyśle.

Dziki wiewiór w akcji

Squirrel with a Gun będzie grą z otwartym światem, w której jako wiewiórka będziemy biegać z pistoletem, strzelać, walczyć, kraść smartfony czy wykonywać różne akrobacje. Oprócz tego najwyraźniej czekają na nas łamigłówki, elementy zręcznościowe polegające na przeskakiwaniu nad lawą oraz czapki, jakie założymy temu uroczemu zwierzakowi. Wszystko to można już zobaczyć na zwiastunie gry, który pojawił się w sieci. Całość jest tworzona na silniku Unreal Engine 5 przez Dana DeEntremontona.

Data premiery Squirrel with a Gun

Kiedy więc będziemy mogli wcielić się w wiewióra biegającego po okolicy z bronią? Tak jak przeczytamy karcie gry na Steamie: „dobre pytanie”. Na razie możemy jedynie dodać Squirrel with a Gun do swojej listy życzeń. Tym bardziej nie znamy ewentualnej ceny tytułu, dlatego na dokładne szczegóły dotyczące gry chyba jeszcze poczekamy. W śledzeniu ich pomoże poświęcone produkcji konto na Twitterze.