fbpx

Udany weekend Dead Island 2. Gra przebiła milion sprzedanych kopii

24 kwietnia 2023,
21:23
Dorota Żak
Zombie w Dead Island 2

Od premiery Dead Island 2 minęło zaledwie kilka dni, a sequel tytułu sprzed ponad dekady już odniósł niemały sukces. Twórcy podzielili się dzisiaj wynikami sprzedażowymi gry, a te robią wrażenie.

Dead Island 2 z pierwszym milionem

Produkcja zadebiutowała 24 kwietnia i właściwie mieliśmy tylko jeden weekend, aby się nią nacieszyć. Mimo to Dead Island 2 zdążyło już przebić liczbę ponad miliona sprzedanych kopii. Można więc spodziewać się, że osób, które sięgną po grę, z czasem będzie jeszcze więcej.

Milion sprzedanych kopii gier to oczywiście nie jedyne osiągnięcie Dead Island 2 z ostatnich kilku dni. W nowej informacji prasowej ze strony Plaion pojawiły się również inne statystyki. Według nich gracze:

  • rozegrali już w Dead Island 2 ponad 11 milionów godzin;
  • zginęli 28 milionów razy;
  • przepołowili zombie 45 milionów razy;
  • odcięli 756 milionów kończyn nieumarłych;
  • pokonali ponad bilion zombie.

Nie było więc weekendowego obijania się, a patrząc po wynikach, gra wciągnęła masę osób. Niewykluczone, że w kolejnych dniach te statystyki jeszcze się polepszą. W zachęcaniu graczy do Dead Island 2 pomaga z pewnością kampania reklamowa, której częścią stała się nietypowa współpraca twórców gry z brytyjską firmą ubezpieczeniową.