fbpx

Pokémon Scarlet i Pokémon Violet ukażą się jeszcze w 2022 roku

Pokémon Company ogłosiło, że ich dwie nowe gry – Pokémon Scarlet i Pokémon Violent – jeszcze w tym roku trafią na Nintendo Switch. Czeka nas sporo zabawy.

Na skróty
  • Premiera Pokémon Scarlet i Pokémon Violent odbędzie się jeszcze w 2022 roku.
  • Trzy pokémony startowe zaliczają się do 50 zupełnie nowych stworków.
  • Możliwy będzie import naszych pokémonów z poprzednich odsłon serii.

Ach, pokémony. Te „kieszonkowe potwory”. Kto ich dziś nie zna? Marka ta rozrosła się do wręcz gargantuicznych rozmiarów. Filmy, seriale, zabawi, kostiumy, no i oczywiście gry. A skoro o grach mowa, to jeszcze w tym roku do ich zbioru dołączy nowa i to w dwóch wydaniach: Scarlet i Violet.

Pokémon, złap je wszystkie!

Termin ogłoszenia nie był przypadkowy. Informacja ujrzała światło dnia 27 lutego, który nieoficjalnie zwany jest dniem pokémon. To właśnie wtedy w 1996 roku premierę w Japonii miały Pokémon Red i Pokémon Green, zapoczątkowując ten cały świat. Na 26. rocznicę na oficjalnym kanale Pokémon na YouTube pojawiła się informacja o dwóch nowych grach z tej serii.

Pokemon Scarlet i Violet zaoferują nowy otwarty świat

Zgodnie z zapowiedziami w grach odwiedzimy kolejny nowy region, a do naszej dyspozycji trafią 3 nowe pokemony startowe:  Sprigatito (typ trawiasty) , Fuecoco (typ ognisty) oraz Quaxly (typ wodny).

pokemony startowe w P: Scarlet i Violet

Sama gra będzie rewolucją, ponieważ pierwszy raz w głównym cyklu otrzymamy w pełni otwarty i żywy świat. Trafi ona wyłącznie na Nintendo Switch, ale za to zaoferuje nam odmienne stroje dla postaci (zależnie od wydania) oraz wsparcie usługi Pokémon HOME, która umożliwia zaimportowanie naszych stworków z innych odsłon serii. Ponadto będzie czekać na nas 50 zupełnie nowych pokémonów do złapania, a jak wiadomo: musimy „catch’em all”. A to będzie trudne, ponieważ niektóre pojawiają się tylko w jednej wersji gry, a inne w drugiej. Oznacza to, że do skompletowania kolekcji będziemy musieli się wymieniać z graczami posiadającymi inne wydanie.

Na zakończenie obejrzyjcie jeszcze oficjalny trailer nowej produkcji.