Sprawą GTA VI zajmie się FBI – nowe informacje o włamaniu na serwery Rockstara

Wyciek Grand Theft Auto VI to początek góry lodowej. W atak hakerski jest powiązana grupa Lapsus$, odpowiedzialna za m. in. ataki na Samsung i Microsoft.

21 września 2022
Na skróty
  • Za wyciek informacji na Grand Theft Auto VI odpowiedzialny jest 16-latek z Wielkiej Brytanii.
  • Uber informuje, że ze sprawą może być powiązana grupa Lapsus$.
  • Firma transportowa wydała komunikat informujący o podjęciu współpracy z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA.

Grand Theft Auto to flagowa marka studia Rockstar. Ostatnia odsłona wyszła dziesięć lat temu, zaliczając ogromny sukces, w którym pomógł tryb multiplayer. Przez ten czas studio wydało równie udaną drugą część Red Dead Redemption i kiepski remaster najsłynniejszej gangsterskiej trylogii. Wszyscy jednak wyczekują informacji o nadchodzącym tytule GTA VI, zaś wszystkie ślady wywołują ogromne poruszenie. Oliwą do ognia okazał się ostatni atak hakerski, przez który wyciekło wiele nagrań z produkcji. Filmy nie pokazują zbyt wiele fabuły, ale wystarczyły, by fani zaczęli spekulacje, a studio podjęło działania prawne.

Grand Theft Auto VI sprawą sądową

Według informacji przekazanych przez użytkownika LegacyKillaHD, za atak hakerski odpowiada 16-latek z Wielkiej Brytanii powiązany z grupą Lapsus$. Chłopak ten wcześniej był odpowiedzialny za zhakowanie Ubera. To właśnie ta firma nawiązała współpracę z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA.

Uważamy, że ten haker (lub hakerzy) są powiązani z grupą o nazwie Lapsus$, która jest coraz bardziej aktywna w ciągu ostatniego roku. Ta grupa zazwyczaj wykorzystuje podobne techniki do atakowania firm technologicznych, a tylko w 2022 r. naruszyła między innymi Microsoft, Cisco, Samsung, Nvidia i Okta. W weekend pojawiły się również doniesienia , że ​​ten sam przestępca włamał się do producenta gier wideo Rockstar Games. Ściśle współpracujemy w tej sprawie z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA i będziemy nadal wspierać ich działania.

Uber, fragment oświadczenia

Jednorazowe włamanie na serwery Rockstara może okazać się czymś więcej. Nie możemy wykluczyć zorganizowanych ataków hakerskich, w końcu ta sama grupa jest związana z włamaniami do takich firm jak Samsung, Nvidia czy Microsoft. Sytuacja staję się coraz ciekawsza bo niedawno autor przecieków miał negocjować z twórcami GTA.

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!