fbpx

Wyciekł wczesny gameplay GTA 6. Czy jest na co czekać?

18 września 2022,
19:49
Jacek Kowal

Rockstar powinien bardziej uważać na ochronę swoich danych. Ogromny wyciek materiałów na temat GTA 6 jest jednym z największych w historii gier wideo.

Screenshot z GTA V

W lutym Rockstar potwierdził, że pracują nad GTA 6. Wiadomość ta bardzo ucieszyła graczy, którzy od lat czekają na kolejną odsłonę kultowej serii. Co prawda firma stale aktualizuje GTA Online, ale to jest jednak namiastka, która nie zastąpi nowej historii w innej lokalizacji. O GTA 6 zdążyliśmy się dowiedzieć najważniejszych informacji, ale niedawno do sieci wyciekł film zawierający gameplay. Był to faktyczny wyciek, czy celowe działanie?

Potężny wyciek materiałów z GTA 6

Do sieci trafiło aż 90 filmików prezentujących różne momenty w najnowszej grze od Rockstara, które łącznie składają się na niemal godzinny film. Jason Schreier, który jest rzecznikiem agencji Bloomberg, stwierdził na swoim Twitterze, że wyciek ten jest jednym z największych w historii gier wideo i najgorszym co mogło spotkać Rockstar. W końcu mało kto chce pokazywać wyniki swojej pracy, których jeszcze nie sprawdził w 100%.

A co zawierają same nagrania? Możemy na nich zobaczyć między innymi napad na bar i ucieczkę przed policją. Bardziej spostrzegawczy gracze dosłyszą, że niektóre dźwięki pochodzą z innych produkcji Rockstara. Dla przykładu syrena radiowozu jest pożyczona z GTA V, a odgłosy w menu pochodzą z Red Dead Redemption 2. Niestety nagrania te pojawiają się i znikają, więc zapolować musicie sami.

Oczywiście wiele lokacji (jeśli tak można je nazwać) jest w stanie mocno surowym, co wynika z wczesnego etapu produkcji. W związku z tym po premierze możemy zobaczyć coś zupełnie innego.