fbpx

Rockstar potwierdza rozpoczęcie prac nad GTA 6

Studio Rockstar Games w końcu podzieliło się z nami tą informacją… Oficjalnie ogłoszono, że trwają prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto. Firma w swoim wpisie podzieliła się także informacjami o dacie premiery next-genowej wersji GTA 5.

Studio Rockstar Games na swojej oficjalnej stronie internetowej udostępniło bardzo ciekawy wpis. Na samym początku dowiemy się z niego, iż Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online pojawią się na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 15 marca. Produkcje na tych konsolach będą oferować nowe tryby graficzne, w tym rozdzielczość 4K, do 60 klatek na sekundę, większy dystans wyświetlania tekstur i obiektów, opcje HDR i ray-tracingu, a także techniczne usprawnienia oferowane przez najnowsze konsole, w tym szybszy czas wczytywania, realistyczny dźwięk 3D, funkcje typowe dla poszczególnych modeli, np. efekty dotykowe, i znacznie więcej. Oprócz tego w tym dniu zadebiutuje samodzielna wersja GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X|S – dostępna za darmo przez trzy miesiące dla użytkowników PlayStation 5.

Michael, Trevor i Franklin z Grand Theft Auto
Źródło: Rockstar

Grand Theft Auto 6 w trakcie tworzenia

Na koniec Rockstar Games zdradziło jednak to, na co wiele osób czeka. Studio oficjalnie ogłosiło, że pracuje nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto, więc mowa tutaj o GTA 6.

Wiemy, że dzięki długowieczności GTA V wielu z was pytało nas o nową odsłonę serii Grand Theft Auto. Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się stworzyć — i dlatego z radością możemy ogłosić, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto jest w trakcie realizacji. Ujawnimy więcej informacji, gdy tylko będziemy na to gotowi, więc zaglądajcie na Rockstar Newswire, gdzie trafiają wszystkie oficjalne wieści.

Rockstar Games

Kiedy możemy spodziewać się premiery Grand Theft Auto 6? Trudno powiedzieć, lecz według komunikatu giełdowego firmy Take-Two Interactive i dzięki badaniom analityków dowiedzieliśmy się o możliwej dacie debiutu GTA 6 – ma ona nastąpić najpóźniej na początku 2024 roku.