Premiera GTA 6 najpóźniej w 2024 roku. Najnowsze doniesienia analityków

14 stycznia 2022,
23:59
Maciej Krause

GTA 6, mimo że nawet jeszcze nie otrzymało oficjalnej zapowiedzi, jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier. Prognozy finansowe firmy Take-Two Interactive ujawniają prawdopodobną datę premiery produkcji studia Rockstar. Grand Theft Auto 6 ma zadebiutować najpóźniej w 2024 roku.

Główne postacie z Grand Theft Auto

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszymy o Grand Theft Auto 6. Niestety Rockstar nie potwierdził na ten moment żadnych informacji na jej temat. Produkcja nie otrzymała nawet oficjalnej zapowiedzi. Najnowsze spekulacje odnośnie do tego tytułu są bardzo prawdopodobne. Amerykańska korporacja ogłosiła niedawno, że zamierza przejąć firmę Zynga, o czym już informowaliśmy. Prognozy finansowe firmy Take-Two Interactive przynoszą zupełnie nowe nadzieje. Według tego komunikatu giełdowego i dzięki badaniom analityków, dowiedzieliśmy się o możliwej dacie premiery GTA 6 – ma ona nastąpić najpóźniej na początku 2024 roku.

GTA 6 z premierą w 2024 roku?

W komunikacie giełdowym znalazły się przewidywania, że w 2024 roku stopa wzrostu przedsiębiorstwa Rockstar podniesie się o 14 procent. W praktyce oznaczałoby to wzrost przychodów o 9 miliardów dolarów. Doug Creutz z agencji analitycznej Cowen twierdzi, że taki duży wzrost musi zaowocować czymś ciekawym, więc prawdopodobnie mowa tutaj o premierze Grand Theft Auto 6. Jest to naprawdę bardzo realistyczna informacja, Rockstar nie ma bowiem większych planów na ten konkretny rok.

GTA 6 - tło

Według analityków premiera Grand Theft Auto 6 planowana jest na rok rozliczeniowy 2024, a dokładniej mowa tu o okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024. Należy pamiętać, że plany mogą ulec zmianie z powodu opóźnień lub po prostu okażą się one nieprawdziwe, choć jest to mało prawdopodobna opcja, wydawcy bowiem niechętnie składają tak długoterminowe obietnice wzrostu. Warto więc śledzić na bieżąco komunikaty Take-Two Interactive.