fbpx

Wiedźmin 3 z pierwszej osoby? Next-genowy mod jest już dostępny

10 stycznia 2023,
13:47
Jacek Kowal

Teraz możemy spojrzeć na świat Wiedźmina 3 oczami Geralta. Do next-genowej wersji trafił właśnie mod umożliwiający włączenie kamery pierwszosobowej.

Wiedźmin 3 z pierwszej osoby

W zeszłym roku otrzymaliśmy moda do Wiedźmina 3, który pozwalał nam spojrzeć na świat oczami Geralta i to dosłownie. Sprawiał on bowiem, że gra otrzymywała widok z pierwszej osoby. Teraz twórca tamtej modyfikacji postanowił wesprzeć również next-genowy port trzeciej odsłony przygód pogromcy potworów.

Gervant First Person przenosi kamerę w oczy Geralta, co znacznie poprawia immersję gracza. Oczywiście gra nie jest w pełni dostosowana do takiej modyfikacji, więc zdarzają się małe błędy, ale mimo to ogólne wrażenie jest bardzo ciekawe. Zresztą zobaczcie sami:

Klasycznie mod jest dostępny wyłącznie na PC, a zainteresowani mogą go pobrać ze strony Nexus Mods. Jak zawsze, przed użyciem postępuj zgodnie z dostarczonymi instrukcjami instalacji, by uniknąć nieprzyjemnych problemów.

Mod Gervant First Person nie jest idealny

Jak wspomniałem, Wiedźmin 3 nie jest niestety dostosowany do widoku z pierwszej osoby, więc mod ma pewne ograniczenia. Pośród wymienionych przez jego twórcę możemy znaleźć następujące problemy:

  • Cienie Geralta nie działają poprawnie z Ray Tracingiem.
  • W rzadkich przypadkach interakcja z niektórymi przedmiotami w jest bardzo trudna. W celu interakcji możemy się przełączyć na widok trzecioosobowy.
  • Realistyczne ustawienie stóp jest wyłączone.
  • Mod nie działa dla postaci Ciri.
  • Kamera na łodzi ma niższą jakość.
  • Nie działa niestety Lock On Target (automatyczne obracanie kamery do zablokowanego celu).

Biorąc pod uwagę, że jest to mod amatorski, a nie profesjonalnego studia, to i tak robi spore wrażenie. Pamiętajmy jednak, że wszelkie grzebanie w plikach gry i instalowanie zewnętrznych dodatków robimy wyłącznie na własną odpowiedzialność.