fbpx

Sony tworzy bezprzewodowe słuchawki dokanałowe do PS5. Ujawniono Project Nomad i Voyager

Właśnie światło dzienne ujrzały doniesienia, że Sony opracowuje bezprzewodowe słuchawki douszne, a także nowy zestaw słuchawkowy do PlayStation 5. Oba mają zostać wydane w roku fiskalnym 2023 (kwiecień 2023 – marzec 2024). Czym będą projekt Nomad i Voyager?

Nowe słuchawki od Sony specjalnie dla PlayStation 5

Zacznijmy od słuchawek bezprzewodowych, które noszą kryptonim Project Nomad. Z informacji pozyskanych przez serwis Insider Gaming ze znanym branżowym dziennikarzem, Tomem Hendersonem, na czele, dowiedzieliśmy się, że ich żywotność ma wynosić około pięciu godzin, co jest wynikiem porównywalnym do AirPods firmy Apple, ale nieco słabszym niż popularny model słuchawek bezprzewodowych WF-1000XM3 firmy Sony, które wytrzymują do sześciu godzin. Oczywiście jak na douszne słuchawki przystało, te będziemy mogli schować do specjalnego etui ładującego. To z kolei bez problemu zasilimy, podłączając je kablem USB-C do naszej konsoli (lub innego wyjścia energii).

Konsole PS5 i akcesoria
Źródło: Sony

Drugim zestawem jest projekt roboczo nazwany Voyager. Na jego temat nie mamy za wiele wiadomości, ale informatorzy sugerują, że może on być podobny do istniejącego już modelu słuchawek Sony Inzone H7. Niestety ceny obu zestawów słuchawek są jeszcze owiane tajemnicą, podobnie jak dokładna data ich premiery. Jest jednak spora szansa, że wypuszczenie zestawów zgra się z premierą opracowywanej w międzyczasie, nowej wersji PlayStation 5, o której słychać coraz częsciej.