fbpx

PlayStation 5 jednak bez wersji Pro i Slim? Sony zaprezentuje coś jeszcze innego

24 stycznia 2023,
11:36
Arek Grabowski
Konsola PlayStation 5 wraz z kontorlerem.

Co prawda PlayStation 5 wciąż „rozpędza się” pod względem dostępności czy też oferowanych tytułów AAA, ale należy pamiętać, że konsola ma już ponad dwa lata. Wielu graczy uważa, że to już pora na ulepszoną wersję konsoli z dopiskiem „Pro”. Według znanego informatora oraz redaktora serwisu Insider Gaming, Toma Hendersona, taki sprzęt może w ogóle się nie pojawić.

Leaker już od dawna zapowiadał, że Sony wyprodukuje nową wersję konsoli jeszcze w tym roku. Okazuje się jednak, że niekoniecznie będzie to PlayStation 5 Pro czy Slim, a raczej po prostu druga generacja istniejącego sprzętu, który otrzyma drobne usprawnienia jak odłączana stacja dysków, zmieniony design, mniejsze wymiary itp.

PlayStation 5 nie będzie Pro. Tom Henderson „więcej słyszał” o następnej generacji konsol

Tom Henderson opublikował cały dłuższy wątek na Twitterze, który dotyczy PlayStation 5 w ulepszonej wersji. Według niego taki sprzęt będzie dostępny dla graczy od października 2023 roku. Nie będzie to pełnoprawne PlayStation 5 Pro czy Slim, o czym wspominałem powyżej, a jedynie usprawniona konsola, ale wciąż oferująca takie same podzespoły.

Wydanie wersji Pro konsoli było świetnym ruchem biznesowym w przypadku PlayStation 4. Okazuje się, że nowa generacja rządzi się innymi prawami. Warto tutaj zauważyć, że sam Tom Henderson „więcej słyszał” o PlayStation 6 zamiast 5 Pro. Możemy więc spodziewać się raczej nowej generacji konsol, a nie ulepszonej obecnej. Oczywiście pewne usprawnienia zostaną wprowadzone (i to już niedługo!), ale będą znacznie mniejsze, niż przewidywali gracze.

Przypomnijmy, że Sony niedawno oficjalnie zaprezentowało swoje nadchodzące nowe gry na 2023 rok. Niektóre tytuły mogą zostać wydane po premierze drugiej generacji konsoli PlayStation 5. Warto zauważyć, że na rynku pojawi się również specjalny oficjalny kontroler dla osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o Project Leonardo, który już od dawna jest w produkcji.