fbpx

Spór, który narasta wokół dwóch producentów najbardziej popularnych konsol stacjonarnych, trwa w najlepsze, a dzisiejsze decyzje obydwu korporacji mogą wpłynąć na wygląd branży w przyszłych latach. Sony najwyraźniej przespało kilka pierwszych ruchów Microsoftu, jednak najprawdopodobniej chcą odrobić zaliczony falstart, kupując kolejne studio deweloperskie.

Ballistic Moon w rękach Sony

Brytyjskie studio, Ballistic Moon, w którego skład wchodzą twórcy Until Dawn – czyli jeden z tytułów ekskluzywnych dla konsoli PlayStation – zostało zakupione przez japońską korporację. Do takich wniosków można dojść po przeczytaniu komunikatu na stronie PitchBook, która dokumentuje stan prawny firm, opierając się na oficjalnych źródłach. Jak się okazuje, samo Sony milczy na ten temat na temat dokonanego zakupu, jednak tym razem fakty zdążyły wyprzedzić prasowe komunikaty.

Ballistic Moon to składające się z 47 deweloperów studio, które powstało 2019 roku. Duża część członków zespołu miała wcześniej do czynienia z Sony podczas prac nad Until Dawn pod szyldem Supermassive Games. Nowy producent nie ma na swoim koncie jeszcze żadnej wydanej gry, jednak już od jakiegoś czasu krążą plotki, jakoby mieli pracować nad zupełnie nową pozycją dla dużego wydawcy – chyba już wiemy jakiego – która powstanie na silniku Unreal Engine 5.