fbpx

The Super Mario Bros. Movie otrzymuje finałowy zwiastun na Dzień Mario

10 marca 2023,
20:01
Dorota Żak
Mario i Peach w The Super Mario Bros. Movie

Tak jak zapowiedziano jeszcze w lutym, ostatnia prezentacja Nintendo Direct skupiła się nie na grach wideo, a na bazującym na nich filmie, czyli The Super Mario Bros. Movie. Animacja o najsłynniejszym w historii popkultury hydrauliku dostała w trakcie krótkiego pokazu kolejny zwiastun. Mogliśmy również wysłuchać kilku słów od Shigeru Miyamoto z Nintendo, który przypomniał, że 10 marca jest dniem Mario i jednocześnie najlepszą okazja na podzielenie się finałowym trailerem produkcji (ze względu na różne strefy czasowe w innych krajach stream odbył się jeszcze 9 marca).

The Super Mario Bros. Movie coraz bliżej

Jeden rzut oka na zwiastun pozwala mniej więcej zorientować się w głównym pomyśle na fabule. Mario i Princess Peach będą musieli połączyć siły, aby obronić Mushroom Kingdom przed chcącym je podbić Bowserem. Jednocześnie ich zadaniem stanie się uratowanie Luigiego z rąk wroga. Czeka nas także pełna akcji sekwencja na trasie Rainbow Road klimacie filmu Mad Max: Na drodze gniewu.

Do tego fragmentu odnoszą się w dalszej części Nintendo Direct reżyserzy filmu, czyli Aaron Horvath i Michael Jelenic, którzy chcieli oddać emocje i wrażenia, jakie zwykle towarzyszą nam przy ściganiu się na tym poziomie w czasie gry w Mario Kart. We wcześniejszej części streamu głos zabrał także Chris Meledandri ze studia Illumination. Przyznał on, że praca nad filmem trwała sześć lat, a w całym procesie wzięło udział blisko 600 osób.

Na poświęconym Mario Nintendo Direct nie mogło również zabraknąć aktorów dubbingujących najważniejsze postacie, na czele z Jackiem Blackiem, który wysunął postulat, aby Dzień Mario przemianować na Dzień Bowsera. Ich udział w akcji promocyjnej filmu nie skończył się jednak na krótkim evencie. Aktorzy razem z Jimmym Fallonem zanucili motywy muzyczne znane wszystkim z Mario. W filmiku przygotowanym na Dzień Mario pojawił się nawet Shigeru Miyamoto.

Premiera The Super Mario Bros. Movie odbędzie się 5 kwietnia, ale w kinach w Polsce zobaczymy film dopiero 26 maja.