Sega idzie w ślady Sony! Produkcje studia Atlus wkrótce doczekają się ekranizacji

Ostatnia rozmowa amerykańskiego oddziału IGN z reprezentantami Segi okazała się niezwykle owocna, skutkiem czego doczekaliśmy się ciekawej zapowiedzi. W planach jest bowiem przeniesienie marek należących do Atlus na wielki ekran. To kolejna tego typu inicjatywa w branży growej co z pewnością ukazuje już pewien obecny trend.

2 lipca 2022

Jakiś czas temu głośno było o powstających ekranizacjach takich tytułów jak God of War, Horizon czy Gran Turismo. Jak widać Sony nie jest osamotnione w dążeniach do podbicia następnych gałęzi rozrywki, ponieważ Sega już teraz zdaje się mieć podobne plany. Na rebootach kultowych produkcji studia się nie skończy, a marki jakimi dysponuje za sprawą Atlus bez dwóch zdań pozwolą na opowiedzenie wielu ciekawych historii. Brak na ten moment jeszcze jakichkolwiek szczegółów poza tym, że pod uwagę brana jest zarówno forma filmu pełnometrażowego, jak i serialu.

Ringo z gry Soul Hackers 2
Źródło: Atlus, Sega

W Atlus pełno jest wyrazistych historii

Najpopularniejszą serią studia nieprzerwanie pozostaje Persona, lecz to nie jedyne co zespół ma do zaoferowania. Ubiegłoroczne Shin Megami Tensei V czy nadchodzące Soul Hackers 2 to opowieści równie barwne i nadające się do opowiedzenia poprzez nowe medium. Świetnie przyjęty film kinowy Jujutsu Kaisen 0 pokazał w dostatecznym stopniu, na jak duże zyski mogą liczyć twórcy jakościowych animacji również na zachodzie.

UWaga! Gorące informacje!