fbpx

Nadchodzą wysokobudżetowe rebooty serii Jet Set Radio i Crazy Taxi. Sega wskrzesza serie znane z Dreamcasta

19 kwietnia 2022,
21:10
Hubert Kalisz

Według najświeższych doniesień, nowe odsłony Jet Set Radio i Crazy Taxi mają być częścią zapowiadanej przez Segę inicjatywy tworzenia „super gier”. W jej realizacji wykorzystana ma zostać technologia Microsoft Azure i obecnie niesprecyzowane NFT.

Grafika promocyjna z gry Jet Set Radio

We wpisie na łamach serwisu Bloomberg, dowiedzieliśmy się, iż Sega już jakiś czas temu rozpoczęła prace nad rebootami starych IP, które zdaniem firmy zasługują na wznowienie. Na pierwszy ogień poszły Jet Set Radio i Crazy Taxi, przy czym to drugie jest już od prawie roku w fazie rozwoju.

Mimo entuzjastycznych ogłoszeń jasno zaznaczono, iż na tym etapie oba z tych projektów mogą być jeszcze anulowane. Jednakże, jeśli wszystko potoczy się według obecnych założeń, pierwsza z „super gier” ukaże się gdzieś między 2024 a 2025.

Grafika przedstawiająca rozgrywkę z gry Jet Set Radio
Źródło: Sega

NFT ma grać kluczową rolę w nowej strategii, jaką zaprezentowała Sega

Według raportu Bloomberga japoński gigant chce tworzyć tytuły, które wykorzystując taktykę à la Fortnite, zapewnią stałe dochody. NFT i technologia blockchain mają zatem pozwolić na stały przepływ graczy między serwerami różnych gier, jak i przenoszenie swoich przedmiotów między produkcjami. Czyżby Sega planowała utworzenie growego metaświata?

Grafika przedstawiająca fragment rozgrywki z gry Crazy Taxi
Źródło: Sega