fbpx

Roblox i tryby, które wciągną cię na długo! 10 najlepszych gier

W Roblox tryby i światy tworzone przez graczy to podstawa rozgrywki. Przedstawiamy najlepsze gry na tej platformie, które warto sprawdzić. Trybów w Roblox do wyboru jest niezwykle dużo — wybraliśmy tylko te wyróżniające się pod względem wykonania, rozgrywki czy rozbudowania.

29 października 2022

Tworzenie gier nie jest standardowo czymś prostym. Wymaga to profesjonalnych programów, umiejętności planowania i programowania, często całej ekipy uzdolnionych osób. W tej produkcji cały proces jest jednak łatwiejszy. To swego rodzaju platforma, na której użytkownicy tworzą swoje własne minigry. Niektóre z nich są niezwykle rozbudowane i posiadają nawet zbudowaną fabułę wokół – inne oferują niezobowiązującą, lecz wciągającą rozgrywkę. Jeśli chodzi o Roblox, tryby gry są tu właśnie podstawą zabawy. Ich tysiące przyciągają tak wielu graczy codziennie.

Jakie jednak są te gry wewnątrz powyższego tytułu? To produkcje stworzone bezpośrednio na tym samym silniku za pomocą bardzo prostych narzędzi – można samodzielnie stworzyć ciekawy świat w jeden wieczór. To właśnie czyni platformę tak popularną. W przypadku Roblox tryby są podstawą rozgrywki. Jest ich więc wiele – gracze przygotowali już tysiące różnych gier. Na wyróżnienie zasługuje to, że każda z nich jest po prostu darmowa. Ta produkcja posiada mikropłatności, lecz nadal pozostaje Free-to-Play.

W tej produkcji można znaleźć graczy w każdym wieku. Jeśli chodzi o Roblox, tryby tworzone przez społeczność są wręcz nieograniczone. Każdy może znaleźć coś konkretnie dla siebie. Poniżej zebraliśmy najlepsze gry. Są to oczywiście światy tworzone przez różnych graczy z całego świata.

Roblox – tryby, które warto sprawdzić. Najlepsze światy stworzone przez graczy

Wybór jest ogromny. Cała produkcja polega na tworzeniu minigier i graniu w projekty innych użytkowników. Dlatego właśnie, jeśli chodzi o Roblox, tryby są wręcz nieograniczone. Jest ich obecnie kilkadziesiąt milionów. Tak wiele światów niemożliwa wybór najlepszych. Poniżej wyróżniamy kilka najciekawszych propozycji, które naprawdę warto sprawdzić – szczególnie dla miłośników tej produkcji.

Jailbreak – wariacja na temat Grand Theft Auto dla młodszych graczy

Jest to produkcja, w której można być złodziejem lub policjantem. Brzmi jak dość oklepany schemat, jednak w istocie rozgrywka sprawia dużo przyjemności. Jeśli chodzi o Roblox, tryby tak rozbudowane, jak Jailbreak pojawiają się stosunkowo rzadko. Warto docenić tutaj przede wszystkim stopień rozbudowania. Jako “ten zły” trzeba początkowo uciec do miasta przez kanały – wtedy można korzystać z otwartego świata.

Screen z trybu Jailbrake w Roblox.

Tam gra toczy się oczywiście dalej. Jailbreak polega wtedy na napadach, a policja musi oczywiście bronić prawa. Wybór strony jest zależny od graczy. W tej produkcji wyróżnia się przede wszystkim dopracowanie i rozbudowanie. Niezwykła popularność sprawiła, że twórcy sprzedają przedmioty do Jailbreak.

MeepCity – “prawdziwe” życie w świecie Robloxa

Ten tytuł jest jednym z najbardziej rozbudowanych, jakie są dostępne. Warto zauważyć, że obsługuje on także język polski. Jeśli chodzi o Roblox, tryby RPG cieszą się ogromną popularnością – MeepCity to właśnie jedna z tego typu gier. W tej produkcji jesteśmy po prostu mieszkańcem miasta. Można mieć swój dom, personalizować go tak jak postać. Wszystko kosztuje pieniądze, które zarabia się przez różne minigry.

Screen z trybu MeepCity w Roblox.

MeepCity charakteryzuje różnorodność. Opcji jest tutaj wręcz ogrom. Można być nauczycielem, sportowcem, budowlańcem, sklepikarzem itd. W tej produkcji grafika jest naprawdę prosta. Dzięki temu MeepCity można uruchomić na niemal dowolnym sprzęcie. Warto zauważyć, że serwery obsługują tu jednocześnie nawet 200 graczy. Inne gry najczęściej oferują maksymalnie 30 slotów. W przypadku Roblox, tryby z nastawieniem na socjalizację można łatwo znaleźć – MeepCity to zdecydowanie najlepszy wśród nich.

Hide and Seek Extreme – zabawa w “chowanego”, jako pewna oczywistość wśród trybów Roblox

Cała rozgrywka polega na tworzeniu minigier i rozbudowanych produkcji przez graczy. Wśród nich można znaleźć oczywiście wiele popularnych, tradycyjnych gier. Hide and Seek Extreme to idealny przykład. Ten tytuł polega na standardowej zabawie w “chowanego”. Zasady są naprawdę proste.

Screen z trybu Hide and Seek Extreme w Roblox.

Gra polega na tym samym, co tradycyjna zabawa. Jest jedna (lub kilka) osoba szukająca, która musi znaleźć pozostałych. Można chować się niemal wszędzie – mapy są zwykle wybierane losowo. Warto wiedzieć, że da się kupować tu specjalne postacie. To skórki szukającego. Nie można wiele dodać – ot zabawa w “chowanego” w wirtualnym świecie.

Adopt Me – jedna z najpopularniejszych gier na całej platformie, w której adoptujemy i wychowujemy dzieci

W tej produkcji można od razu zauważyć ogromny nakład pracy deweloperów. Wykonanie zaskakuje. Rozgrywka w Adopt Me polega na adopcji i wychowywaniu dzieci – można stać się samym rodzicem lub maluchem. Jeśli chodzi o Roblox, tryby są często stale rozwijane. Tak jest również tutaj, produkcja ciągle otrzymuje kolejne nowości. Pojawiają się różne wydarzenia, jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Dodatkowo została wprowadzona możliwość adoptowania zwierząt, a nie tylko dzieci.

Screen z trybu Adopt Me w Roblox.

W tej produkcji uwzględniono jednak mikropłatności. Obejmują one zakup mebli i ozdób czy też przyspieszanie niektórych procesów. Mimo wszystko nie zawsze trzeba wydawać prawdziwe pieniądze. Nawet codzienne logowanie do Adopt Me dostarcza walutę, za którą można kupować elementy kosmetyczne.

Murder Mystery 2 – gdy w Roblox tryby naśladują inne gry, czyli Among Us 3D

Założenia tej produkcji są bardzo podobne, jak niezwykle popularne Among Us. Wśród graczy losowany jest jeden morderca oraz szeryf. Pozostałe osoby nie mają roli – muszą jedynie zdemaskować zabójcę. Balans gry wygląda tak, że morderca ma tylko nóż, ale już szeryf posiada rewolwer. Pozostali gracze nie posiadają żadnych broni. Na mapie znajduje się zwykle około 10 graczy. Zabójca eliminuje kolejnych z nich i szeryf z pomocą niewinnych stara się zdemaskować mordercę.

Screen z trybu Murder Mystery 2 w Roblox.

Rozgrywka jest niezwykle emocjonująca. To bardzo podobne zasady, jak Among Us. Niektóre tryby Roblox naśladują istniejące już produkcje. Tutaj jednak dostępna jest rozgrywka 3D, a nie 2D, jak w oryginale. Mapy mocno się różnią, do gry wprowadzane są ciekawe modyfikacje – Murder Mystery 2 naprawdę może zaskoczyć poziomem rozbudowania.

Tower Defense Simulator – świetny tryb Roblox do rozgrywki w grupie znajomych

Gatunek gier tower defense jest stosunkowo znany. Zasady rozgrywki są stosunkowo proste. Przeciwnicy zawsze poruszają się po ściśle wyznaczonej trasie. W wybranych miejscach można rozstawiać wieżyczki, pułapki czy jednostki obronne. Trzeba zwykle ochronić jeden konkretny punkt – nie pozwolić przeciwnikom dojść do końca całej trasy. Wraz z czasem rozgrywki ulepszamy jednostki czy też kupujemy coraz lepsze. Pojawiają się także silniejsi przeciwnicy.

Screen z trybu Tower Defense Simulator w Roblox.

W Tower Defense Simulator można grać samemu lub w grupie. Zalecana jest zdecydowanie ta druga opcja – rozgrywka będzie wtedy znacznie przyjemniejsza. W przypadku Roblox, tryby “obrony wieży” są dość popularne. To łatwa, niezobowiązująca, ale niezwykle satysfakcjonująca rozgrywka.

Dungeon Quest – MMORPG w świecie Robloxa, czyli coś dla fanów Diablo i World of Warcraft

Ta produkcja wyróżnia się pod kilkoma względami. To przede wszystkim jedna z najładniejszych gier na platformie. Dodatkowo wykorzystuje ona w pełni możliwości silnika. Jest to pełnoprawne MMORPG. Dungeon Quest polega na przeżywaniu przygody, zbieraniu lootu i awansowaniu naszego bohatera, przez co staje się coraz silniejszy.

Screen z trybu Dungeon Quest w Roblox.

W pewnym momencie rozgrywki można uzyskać dostęp do społecznościowych funkcji gry. Jeśli chodzi o Roblox, tryby mogą być niezwykle rozbudowanymi grami – tak jak ten właśnie. Dostępne są na przykład raidy czy dungeony, gdzie wielu graczy jednocześnie pokonuje kolejnych bossów. Trzeba przyznać, że Dungeon Quest wygląda, jak pełnoprawny RPG, ale dla najmłodszych.

Speedy Simulator – gra, w której tylko biegniesz do celu, ale niezwykle wciągająca

Tutaj sam cel rozgrywki jest naprawdę prosty. Speedy Simulator polega na ściganiu się z innymi graczami. W Roblox, tryby tego typu występują stosunkowo często, jednak ta gra wyróżnia się elementami RPG, ulepszeniami, awansami czy nagrodami. Można tutaj ciągle stawać się lepszym, tak jak gracze, którzy są wyżej w rankingu.

Screen z trybu Speedy Simulator w Roblox.

Stałe awansowanie oznacza możliwość mierzenia się z najlepszymi. Speedy Simulator polega przede wszystkim na naturalnej rywalizacji między graczami. Warto wiedzieć, że granie dłużej oczywiście powoduje, że postać jest lepsza. W grze występuje więc mechanika grindu. Mimo wszystko nie jest to uciążliwe – gra charakteryzuje się przyjemną rozgrywką.

Theme Park Tycoon 2 – rozbudowany Tycoon z budowaniem parków rozrywki

Ten tytuł jest często wymieniany, jako najlepsza gra o zarządzaniu w Roblox. Theme Park Tycoon 2 oferuje ogrom kolejek czy atrakcji dla zwiedzających. Budowanie i zarządzanie infrastrukturą daje niezwykle dużo przyjemności. Na wyróżnienie zasługuje także możliwość “przejażdżki” każdą z kolejek, która jest dostępna w grze. Theme Park Tycoon 2 to jedyna w swoim rodzaju produkcja – cała platforma oferuje stosunkowo niewiele tak dopracowanych tytułów.

Screen z trybu Theme Park Tycoon 2 w Roblox.

Mimo że gra wydaje się skomplikowana, w istocie taka nie jest. Wymaga tylko pewnego zrozumienia na samym początku zabawy. Później daje wiele radości z zarządzania parkiem rozrywki.

Natural Disaster Survival – gra, w której walczysz o przetrwanie z klęskami żywiołowymi

Gra jest dość oryginalna i ciekawa. Zadaniem wszystkich graczy pozostaje po prostu przetrwanie. Na mapach pojawiają się powodzie, śnieżyce lub deszcze meteorów — przed każdym takim zagrożeniem gracze muszą uciekać i odpowiednio się ukryć. Miejsca, w których można być bezpiecznym, są ograniczone oraz ukryte. To właśnie sprawia, że rozgrywka jest tak ciekawa czy angażująca.

Screen z gry Natural Disaster Survival w Roblox.

Map jest wiele i są one mocno zróżnicowane. Dodatkowo warto zauważyć, że plansze są skutecznie niszczone przez kolejne klęski żywiołowe. Cały czas ogranicza to miejsca do ukrycia się. Kto jednak wygrywa rozgrywkę? Właśnie ta osoba, która przetrwa wszystkie zagrożenia.

Dlaczego Roblox, tryby i światy tworzone przez graczy są tak popularne? Fenomen prostych minigier

Warto zauważyć, że niektóre gry nie są zbyt wysokiej jakości. Każda produkcja tutaj jest tworzona przez samych graczy. Nie można wymagać wiele. Oczywiście zdarzają się “perełki”, jak na przykład Adopt Me. Jeśli chodzi o Roblox, tryby oferują naprawdę wiele. Można zagrać w niemal dowolną grę za pomocą jednej platformy. Grafika, audio czy animacje będą oczywiście okrojone, jednak ta produkcja oferuje po prostu „wszystko na raz”. To jedna platforma, gdzie gracz znajdzie zawsze coś idealnie dla siebie.

Trybów jest ogrom i są one ciągle dodawane. Mimo wszystko graczy przyciąga także sama możliwość tworzenia. Roblox umożliwia samodzielne robienie kolejnych światów i trybów wedle własnych upodobań. Można je później udostępniać w internecie czy na przykład grać ze znajomymi. Niektóre tryby Roblox stają się tak popularne, że nawet przez kolejne lata są ciągle aktualizowane, wspierane i ulepszane.

Roblox – tryby i najlepsze światy. Podsumowanie

Ta produkcja cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych graczy. Różnorodność to najmocniejsza cecha Robloxa. Trybów jest tutaj wręcz ogrom – od tradycyjnego “chowanego”, aż po trójwymiarowe Among Us czy też pełnoprawną grę RPG Dungeon Quest. Jak widać, możliwości platformy są ogromne i gracze to skutecznie wykorzystują.

Powyżej zebraliśmy tylko kilka gier godnych uwagi. Jest ich oczywiście znacznie więcej. Gracze ciągle tworzą również nowe tryby w Roblox. Obecnie takich minigier można znaleźć dziesiątki milionów. Wśród nich znajdują się gry akcji, przygodowe, RPG, logiczne itd. Ta produkcja to skarbnica świetnych “perełek” oraz minigier na kilka minut.

Arek Grabowski

UWaga! Gorące informacje!