Project Zomboid – nowy trailer z okazji największej aktualizacji gry

Niewiele osób wie o Project Zomboid, najrealistyczniejszej grze z zombi w roli głównej. Pomimo że produkcja nie wyszła nawet z wczesnego dostępu, jakością przekracza znacznie popularniejsze Day Z. Szczególnie że aktualizacja 41 wprowadza długo wyczekiwany multiplayer i tony nowej zawartości i usprawnień.

21 grudnia 2021
Na skróty
  • Aktualizacja 41 dodaje do Project Zomboid długo wyczekiwany tryb multiplayer.
  • Inne nowości to między innymi nowy system walki, system zachowań zombi, krawiectwo, duża liczba animacji i cała masa innych rzeczy.
  • Update 30-krotnie zwiększył liczbę jednoczesnych graczy Project Zomboid.

Project Zomboid to gra na tyle wiekowa, że pewnie każdemu obiła się o oczy w sklepie Steam. W czasie 8 lat produkcji ten bardzo ambitny projekt z eksperymentu przerodził się w jedną z najlepszych gier survivalowych na całej platformie.

Aktualizacja 41 – rewolucja w Project Zomboid

O ile wcześniej z kolegami dało się zagrać tylko w trybie splitscreen, o tyle teraz tryb wieloosobowy pozwala na granie w znacznie większej liczbie osób. Twórcy specjalnie postarali się, aby doświadczenie online było jak najpłynniejsze i pozbawione błędów. Ale to nie koniec nowości. Obok takich detali, jak zbierająca się krew i brudy na ubraniu czy losowa środowiskowa narracja, są duże dodatki, jak nowe warianty zombi i ich zachowań, nowe systemy temperatury, krawiectwa czy zbieractwa.

Najważniejsze wskazówki i triki warte zapamiętania zbieramy dla was w naszym nowym, obszernym poradniku do Project Zomboid, do przejrzenia którego przy tej okazji serdecznie zapraszamy (szczególnie tych z was, którzy myślą o rozpoczęciu swojej przygody w świecie opanowanym przez zombie).

Niszowa gra już nie taka niszowa

Wraz z aktualizacją liczba graczy wystrzeliła w kosmos. Średnia liczba aktywnych graczy wzrosła aż 30-krotnie. Najprawdopodobniej jest to skutkiem dodania właśnie trybu multiplayer, ale to wysoka jakość gry zatrzymuje graczy na dłużej. Kto wie, może niedługo Project Zomboid przerośnie samo DayZ?

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!